Jakub Żulczyk o sukcesie w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 11:32
- Od dawna chciałem napisać powieść o stolicy, która pokazałaby szerszy plan niż tylko wycinek jej nocnego życia - mówił o książce "Ślepnąc od świateł" gość Dwójki.
Audio
  • Tomasz Obertyn rozmawia z Jakubem Żulczykiem o książce "Ślepnąc od świateł" i Tomaszem Hynkiem o adaptacji powieści "Radio Armageddon" (Poranek Dwójki)
Bohater książki Jakuba Żulczyka w dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. (na zdjęciu fragment okładki książki Jakuba Żulczyka Ślepnąc od świateł)
Bohater książki Jakuba Żulczyka w dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. (na zdjęciu fragment okładki książki Jakuba Żulczyka "Ślepnąc od świateł")Foto: materiały promocyjne

Jakub Żulczyk w swojej najnowszej książce ukazał życie stolicy napędzanej chęcią zysku i potrzebą konsumpcji. - Po dwóch latach nieudanych prób dotarło do mnie, że bohaterem powinien być diler narkotyków, bo bardzo wielu ludzi w Warszawie musi zażywać kokainę - mówił pisarz. - Chciałem, żeby moja powieść miała ściśle zaplanowaną strukturę. Tego od swojego życia oczekuje też bohater - dodawał. Pisarz razem z Tomaszem Hynkiem przygotował również adaptację swojej powieści "Radio Armageddon". - To genialna powieść zmuszająca do refleksji - mówił Tomasz Hynek. Premiera spektaklu w niedzielę 16 listopada we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Jakub Żulczyk (pisarz), Tomasz Hynek (reżyser)

Data emisji: 13.11.2014

Godzina emisji: 8.35

iż/jp

Czytaj także

Wiesław Myśliwski – o chłopach nie tylko dla chłopów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 06:00
– Kiedy piszę nie zostawiam sobie niczego – mówił o procesie twórczym pisarz Wiesław Myśliwski. – Piszę całym sobą. Wszystko, co jest we mnie przechodzi do książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykluczeni według Krzysztofa Koehlera

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 13:40
"Wnuczka Raguela" jest opowieścią o miłości, wierności i odpowiedzialności. Jej fragmenty czytał na antenie Dwójki Paweł Ciołkosz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Janusz Sławiński: na wagary uciekałem do biblioteki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 17:20
- W młodości wydawało mi się, że jak już biorę się za jakiegoś pisarza, to muszę przeczytać jego wszystkie książki - opowiadał w archiwalnym nagraniu prof. Sławiński.
rozwiń zwiń