X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Harlem. Ziemia obiecana, getto, odrodzenie...

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 16:00
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z Tomaszem Zalewskim, autorem książki "Harlem" - opowieści o legendarnej dzielnicy nowojorskich Afroamerykanów.
Audio
  • Tomasz Zalewski o książce "Harlem". Rozmawiał Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
  • Tadeusz Kozłowski o planach "Opery Bałtyckiej" (Poranek Dwójki)
Tomasz Zalewski pokazuje w Harlemie, jak historyczna mekka Afroamerykanów, światowa stolica czarnej kultury, traci swój unikalny charakter
Tomasz Zalewski pokazuje w "Harlemie", jak historyczna mekka Afroamerykanów, światowa stolica czarnej kultury, traci swój unikalny charakter Foto: Ray Yen/Flickr, lic. CC BY 3.0

Autor "Harlemu" pokazuje dzieje tej niezwykłej dzielnicy - od początków, kiedy w pierwszych trzech dekadach XX wieku Harlem był ziemią obiecaną Afroamerykanów i miejscem rozkwitu ich kultury, poprzez okres kryzysu, kiedy stała się typowym murzyńskim gettem biedy i patologii społecznej, aż do ostatnich mniej więcej dwóch dziesięcioleci, kiedy znowu przeżywa odrodzenie.

O najbliższych planach Opery Bałtyckiej opowiedział dyrygent Tadeusz Kozłowski.

W cyklu "Płyta tygodnia" do zdobycia był nowy potrójny album firmy Decca zatytułowany "50 x Walc". Poza tym w audycji: serwisy informacyjne IAR, "Słowo na dzień”, "Archiwalnia", wiadomości kulturalne oraz "Piosenka z rekomendacją".  W tym tygodniu utwory wybiera aktorka Zofia Kucówna.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzący:
Paweł Siwek
Goście: Tomasz Zalewski (dziennikarz), Tadeusz Kozłowski (dyrygent)
Data emisji: 2.1.2015
Godzina emisji: 6.00
jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afryka – między mitem a rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 18:50
Jak wyobrażana jest współczesna Afryka? Jak tworzy się jej mit? Wreszcie – jaka jest recepcja kultury krajów afrykańskich w Polsce i Europie?
rozwiń zwiń