"Implozja". Romans na tle rewitalizacji Pragi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 10:00
Słuchowisko w reżyserii Pawła Łysaka to historia miłości prawobrzeżnej warszawianki i lewobrzeżnego warszawiaka w... indiańskim wigwamie na Pradze.
Audio
  • Paweł Łysak zapowiada słuchowisko "Implozja" autorstwa Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk (Poranek Dwójki)
Widok warszawskiej Pragi z lewego brzegu stolicy
Widok warszawskiej Pragi z lewego brzegu stolicyFoto: A.Savin/wikimedia/cc

"Nagłe zapadnięcie się energii w zamkniętym obszarze Warszawy. Tak się stanie. Tak mi przykro" - tak słuchowisko "Implozja" zapowiada jego autorka Małgorzata Sikorska-Miszczuk. – Napisana przez nią miłosna historia kobiety z Pragi i mieszkańca Kabat zanurzona jest w kontekście rewitalizacji Pragi i przyszłości tej dzielnicy – mówił reżyser słuchowiska Paweł Łysak.

23 sierpnia spektakl można było zobaczyć na żywo na ulicy Ząbkowskiej, a także wysłuchać na antenie Dwójki. 24 sierpnia na stronie radiowej Dwójki zamieścimy nagranie wideo "Implozji". – Historia rozpoczyna się w momencie, gdy jeden z bohaterów wchodzi do magicznego wigwamu Potów, którzy potrafią odczytywać przyszłość – zapowiada Paweł Łysak.

A to dopiero prolog opowieści o tragicznej miłości, duchach i konsultacjach rewitalizacyjnych w prawobrzeżnej części stolicy.

***

Prowadził: Marcin Pesta

Goście: Paweł Łysak (reżyser, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie)

Data emisji: 19.08.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kul

Czytaj także

"Implozja" - obejrzyj nagranie wideo!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 16:37
Romans na tle warszawskiej Pragi. Zobacz specjalne słuchowisko, które Dwójka przygotowała wspólnie z Teatrem Powszechnym.
rozwiń zwiń