X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Łańcuch XIII". Brahms i Bartók jako przyjaciele Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 10:00
- Chodziło o przedstawienie takich dzieł, które wskazywałby na krąg osób bliskich Lutosławskiemu. Nie tyle przez osobiste kontakty, ile duchowo, jak ci wielcy mistrzowie przeszłości, których utwory znajdą się w programie – mówił Marcin Krajewski o Festiwalu Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XIII".
Audio
  • Marcin Krajewski o Festiwalu Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XIII" (Poranek Dwójki)
Witold Lutosławski
Witold LutosławskiFoto: Karol Langner/Wikimedia Commons

Temat festiwalu - muzyczne przyjaźnie Witolda Lutosławskiego - zostanie zaprezentowany w pięciu symfonicznych i kameralnych programach z udziałem wybitnych muzyków z Polski i zagranicy. 31 stycznia w koncercie inauguracyjnym, transmitowanym przez radiową Dwójkę (współorganizatora festiwalu), wystąpi francuski wirtuoz Gautier Capuçon i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia prowadzona przez Alexandra Liebreicha.

Festiwal odbędzie się w dniach 31 stycznia-13 lutego 2016 w Warszawie, w salach koncertowych Filharmonii Narodowej oraz Polskiego Radia.

W bogatym programie tegorocznego "Łańcucha", jak opowiadał nasz gość, znalazł się m.in. legendarny "Kwintet" Regameya, a także niewykonane nigdy dotąd "Interludia na obój i fagot", nad którymi Lutosławski pracował w latach wojny.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Marcin Krajewski (Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego)

Data emisji: 27.01.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

jp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lutosławski Youth Orchestra - nagranie koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:00
Orkiestrze złożonej z najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia towarzyszył Jakub Jakowicz. Obejrzyj nagranie koncertu, który odbył się w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
rozwiń zwiń