"Łańcuch XIII". Brahms i Bartók jako przyjaciele Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 10:00
- Chodziło o przedstawienie takich dzieł, które wskazywałby na krąg osób bliskich Lutosławskiemu. Nie tyle przez osobiste kontakty, ile duchowo, jak ci wielcy mistrzowie przeszłości, których utwory znajdą się w programie – mówił Marcin Krajewski o Festiwalu Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XIII".
Audio
  • Marcin Krajewski o Festiwalu Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XIII" (Poranek Dwójki)
Witold Lutosławski
Witold LutosławskiFoto: Karol Langner/Wikimedia Commons

Temat festiwalu - muzyczne przyjaźnie Witolda Lutosławskiego - zostanie zaprezentowany w pięciu symfonicznych i kameralnych programach z udziałem wybitnych muzyków z Polski i zagranicy. 31 stycznia w koncercie inauguracyjnym, transmitowanym przez radiową Dwójkę (współorganizatora festiwalu), wystąpi francuski wirtuoz Gautier Capuçon i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia prowadzona przez Alexandra Liebreicha.

Festiwal odbędzie się w dniach 31 stycznia-13 lutego 2016 w Warszawie, w salach koncertowych Filharmonii Narodowej oraz Polskiego Radia.

W bogatym programie tegorocznego "Łańcucha", jak opowiadał nasz gość, znalazł się m.in. legendarny "Kwintet" Regameya, a także niewykonane nigdy dotąd "Interludia na obój i fagot", nad którymi Lutosławski pracował w latach wojny.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Marcin Krajewski (Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego)

Data emisji: 27.01.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

jp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Lutosławski Youth Orchestra - nagranie koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:00
Orkiestrze złożonej z najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia towarzyszył Jakub Jakowicz. Obejrzyj nagranie koncertu, który odbył się w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
rozwiń zwiń