Kopenhaskie inspiracje Kamila Piotrowicza

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 15:00
- Trudno jest mówić o tym, czym dla mnie jest muzyka, bo to bardzo głęboki temat - przyznaje Kamil Piotrowicz, wielokrotnie nagradzany pianista, kompozytor, twórca i lider zespołu Kamil Piotrowicz Quintet. - Dla mnie to sposób odzwierciedlenia tego, co ma się w sobie.
Audio
  • Kamil Piotrowicz, pianista, kompozytor opowiada o swojej muzyce i inspiracjach, które przywiózł z Kopenhagi (Poranek Dwójki)
Kamil Piotrowicz. Jego zespół jest laureatem wielu festiwali jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą
Kamil Piotrowicz. Jego zespół jest laureatem wielu festiwali jazzowych, m. in. Jazz Nad OdrąFoto: materiały prasowe/Kamil Piotrowicz

Ostatnie pół roku Kamil Piotrowicz spędził na stypendium w Kopenhadze, w prestiżowym Rhythmic Music Conservatory, w ramach programu Erasmus. Do kraju wrócił z głową pełną inspiracji i nowym spojrzeniem na muzykę i komponowanie.

- Duńczycy inaczej podchodzą do całego systemu edukacji. Podczas zajęć pytają, co to jest sztuka, czym dla ciebie jest muzyka - opowiada muzyk w studiu Dwójki.

Grupa Kamil Piotrowicz Quintet zadebiutowała świetnie przyjętą płytą "Birth" wydaną w w 2015 roku. To 10 kompozycji stworzonych przez młodego artystę. W rozmowie z Tomaszem Obertynem Kamil Piotrowicz zdradza swoje plany na najbliższy rok, opowiada o swoich mistrzach, o tym, co przywiózł z Kopenhagi, oraz o utworach, które możemy usłyszeć na koncercie Kamil Piotrowicz Sekstet.

19 lutego zespół Kamil Piotrowicz Sekstet wystąpi w Warszawie w klubie jazzowym 12on14.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Kamil Piotrowicz (pianista, kompozytor, twórca i lider zespołu Kamil Piotrowicz Quintet)

Data emisji: 19.02.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pj/jp

Czytaj także

Egberto Gismonti. Jazz wśród Indian Amazonii

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 11:00
Z brazylijskim muzykiem rozmawialiśmy o jego niezwykłych wyprawach do rezerwatu Xingu w dżungli Amazonii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nika Lubowicz. Nowa nadzieja polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 08:00
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z jazzową artystką z zakopiańskiej rodziny muzyków, docenioną przez czytelników magazynu "Jazz Forum".
rozwiń zwiń