X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michalina Wisłocka, czyli "wszystkie boginie Olimpu"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 10:00
- To złożona osobowość, obejmująca także elementy mitu prometejskiego. Ona walczyła z systemem, wprowadzając w PRL rewolucję seksualną - opowiadał Krzysztof Rak, scenarzysta filmu o autorce pierwszego polskiego podręcznika seksuologii z lat 70.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Rakiem, autorem scenariusza filmu "Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej" (Poranek Dwójki)
Michalina Wisłocka
Michalina WisłockaFoto: TVP/PAP- Ireneusz Sobieszczuk

Pytanie o mit prometejski pojawiło się w naszej porannej rozmowie nie przez przypadek. Krzysztof Rak jest bowiem znany przede wszystkim jako autor scenariusza do słynnego filmu o Zbigniewie Relidze. "Bogowie" oraz "Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej" tworzą zresztą jego zdaniem swoisty dyptyk.

Nowy, powstający właśnie obraz to przede wszystkim historia tragiczna - opowieść o kobiecie, która tak pięknie opisała związek życia emocjonalnego z seksualnym, lecz której ideału tego nie udało się wcielić we własnej biografii. Krzysztof Rak rozprawił się przy okazji z niekorzystnymi mitami otaczającymi skomplikowane losy Michaliny Wisłockiej.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Krzysztof Rak (scenarzysta)

Data emisji: 30.05.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audcycji Poranek Dwójki.

mm/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michalina Wisłocka prywatnie. Jej biografia niejedną osobę wprawi w zakłopotanie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 13:19
- Szokuje np. życiem w trójkącie z przyjaciółką i mężem. Trójkąt był otwarty, bo przyjaciółka zdradzała męża i ją, mąż zdradzał je, a Michalina zakochiwała się platonicznie w co drugim profesorze Instytutu Pasteura - mówiła w radiowej Jedynce Violetta Ozminkowski, autorką książki "Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki".
rozwiń zwiń