Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w trudnej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 09:00
W "Poranku Dwójki" mówiliśmy o problemach stowarzyszenia zrzeszającego muzyków, krytyków jazzowych i organizatorów koncertów.
Audio
  • Rozmowa o problemach Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego (Poranek Dwójki)
(zdjęci ilustracyjne)
(zdjęci ilustracyjne)Foto: CC0 Public Domain / FAQ (pixabay)

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe od lat jest współorganizatorem festiwali, konkursów, warsztatów oraz imprez muzycznych, a także patronuje inicjatywom jazzowym na terenie całego kraju. W końcu kwietnia tego roku odbyła się druga część Walnego Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. W jego wyniku doszło do długo wyczekiwanej w środowisku zmiany władz.

Podstawowym celem nowego Zarządu jest przywrócenie należnego miejsca PSJ w świadomości muzyków i jazzowych melomanów. W najbliższy poniedziałek w warszawskim Teatrze Capitol odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, które boryka się z problemami finansowymi.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Piotr Rodowicz (dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego), Jarek Mączyński (saksofonista), Szymon Wójcik (gitarzysta)

Data emisji: 17.06.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji Poranek Dwójki.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Jazz MUZYKA Tomasz Obertyn
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Billy Harper. Brzmienie amerykańskiego Południa

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 11:00
Jeden z najbardziej oryginalnych kontynuatorów dzieła Johna Coltrane’a powrócił w wywiadzie m.in. do swojego dzieciństwa w Teksasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak, z którym pracować chcieli wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 11:40
- Jego skrzypce były tak niesamowite, że każdy widział dla Seiferta miejsce w swoich projektach - mówi autorka biografii Zbigniewa Seiferta pt. "Man of the Light" Aneta Norek-Skrycka.
rozwiń zwiń