X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chciałabym mieć takiego męża jak Z. Beksiński"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 09:30
- Utarła się opinia, że był dziwakiem, ale to był całkiem dobrze osadzony w rzeczywistości mężczyzna - mówiła w Dwójce Aleksandra Konieczna, aktorka, która zagrała Zofię Beksińską w filmie "Ostatnia rodzina".
Audio
  • Aleksandra Konieczna o filmie "Ostatnia rodzina" (Poranek Dwójki)
Ostatnia rodzina, której premiera  odbyła się 5 sierpnia na Festiwalu Filmowym w Locarno, będzie również prezentowana na Festiwalu w Gdyni (kadr z filmu)
"Ostatnia rodzina", której premiera odbyła się 5 sierpnia na Festiwalu Filmowym w Locarno, będzie również prezentowana na Festiwalu w Gdyni (kadr z filmu)Foto: Hubert Komerski/ Kino Świat/ materiały prasowe

zobacz więcej
beksińscy 663.jpg
Głosy umarłych w domu Beksińskich

Film, który trafi do polskich kin 30 września, opowiada o trudnych relacjach w rodzinie Beksińskich. Istotne miejsce zajmuje tu Zofia, żona słynnego malarza, Zdzisława, oraz matka Tomasza, który pracuje jako dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy. - Usłyszałam, że gram rolę łagodnej firanki, ale też niektórzy mówią, że istnieję w filmie, jako szara eminencja tej rodziny, osoba, która uziemia tych panów - opowiadała Aleksandra Konieczna.

Aktorka mówiła o wrażeniu jaki wywarła na niej postać Zdzisława Beksińskiego. - Kochał swoją żonę, była dla niego spełnieniem wszystkich oczekiwań, jednocześnie był dobrym zaopatrzeniowcem, utrzymywał pięć osób. Bardzo dobrze o nim myślę.

W audycji Aleksandra Konieczna zdradziła kulisy pracy nad postacią Zofii Beksińskiej, wyjaśniała też, dlaczego w pewnym momencie przestała oglądać materiały z archiwum rodzinnego Beksińskich.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Aleksandra Konieczna (aktorka)

Data emisji: 10.08.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji: Poranek Dwójki.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Stranger Things". Serial dla 40-letniej młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 18:30
– Nie licząc efektów specjalnych, trudno się zorientować, że to serial z 2016 r., a nie sprzed 30 lat – mówił krytyk Marcin Zwierzchowski o "Stranger Things".
rozwiń zwiń