Z Karoliną Gruszką nie tylko o "Słonecznej linii"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 14:30
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o zbliżającej się premierze spektaklu w warszawskim Teatrze Polonia.
Karolina Gruszka już wcześniej była związana z twórczością Iwana Wyrypajewa. W 2015 roku wystąpiła w jego filmie Zbawienie (zdjęcie ilustracyjne)
Karolina Gruszka już wcześniej była związana z twórczością Iwana Wyrypajewa. W 2015 roku wystąpiła w jego filmie "Zbawienie" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Wojciech Kusiński/PR

Karolina Gruszka opowie nie tylko o najnowszej sztuce Iwana Wyrypajewa (premiera "Słonecznej linii" 14.09), ale także przybliży kulisy powstawania filmu "Maria Curie", w którym wcieliła się w tytułową rolę. Autorką wiernej opowieści o życiu noblistki jest francuska reżyserka Marie Noëlle. Międzynarodowa koprodukcja, która została dobrze przyjęta podczas festiwalu w Toronto, trafi do polskich kin na początku przyszłego roku. Rozmowa na ten temat z Karoliną Gruszką po 8.10.

Ponadto w audycji po 7.35 spotkamy się z prof. Michałem Głowińskim, który zapozna nas z tajnikami nowomowy politycznej (tak badacz nazywa teksty związane z doktryną komunistyczną).

Codziennie tuż przed 9.00 swoje rekomendacje kulturalne przedstawia pianista Rafał Łuszczewski.

Tradycyjnie w "Poranku Dwójki" znajdziemy również  "Wiadomości kulturalne", "Słowo na dzień", "Melodie z górnej półki" i "Archiwalnię". Po 7.05 do zdobycia "Płyta tygodnia", na której Richard Galliano gra Mozarta. To już trzeci album z klasycznym repertuarem jazzowego akordeonisty po niezwykle udanych płytach z muzyką Bacha i Vivaldiego.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w środę (21.09) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Marcin Pesta.

mz/bch

Czytaj także

Andrzej Seweryn: jest wiele prawd o Zdzisławie Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 19:00
- Różne oceny postawy Beksińskiego, dokonywane wyłącznie na podstawie jego twórczości czy tragicznych losów jego rodziny, są niesprawiedliwie - podkreślał aktor, który w filmie "Ostatnia rodzina" odgrywa postać znanego malarza.
rozwiń zwiń