X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Seweryn: jest wiele prawd o Zdzisławie Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 19:00
- Różne oceny postawy Beksińskiego, dokonywane wyłącznie na podstawie jego twórczości czy tragicznych losów jego rodziny, są niesprawiedliwie - podkreślał aktor, który w filmie "Ostatnia rodzina" odgrywa postać znanego malarza.
Audio
  • Andrzej Seweryn: wiele jest prawd o Zdzisławie Beksińskim (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Andrzej Seweryn za rolę Zdzisława Beksińskiego w filmie Jana P. Matuszyńskiego Ostatnia rodzina otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na tegorocznym festiwalu filmowym w Locarno
Andrzej Seweryn za rolę Zdzisława Beksińskiego w filmie Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na tegorocznym festiwalu filmowym w LocarnoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zobacz także
Beksinscy1200.jpg
"Chciałabym mieć takiego męża jak Z. Beksiński"

Wprawdzie Beksiński znany był ze swoich naznaczonych piętnem śmierci obrazów, a tragiczny los spotkał zarówno jego, jak i syna Tomasza (tłumacza, radiowca), to jednak dramat ten nie jest głównym tematem filmu "Ostatnia rodzina". Oglądamy w nim natomiast codzienność życia Beksińskich w jednym z warszawskich blokowisk, sugestywnie ukazaną opowieść o wzajemnej miłości, depresyjnych nastrojach dziedziczonych z ojca na syna.

- Nasz film jest filmem prawdziwym: o miłości, o pragnieniu życia tak, jak się chce, a nie tak, jak nam narzucają - mówił Andrzej Seweryn. Jak zauważył, jest wiele prawd o Zdzisławie Beksińskim: - Był postrzegany przez ludzi, którzy mieli z nim do czynienia, jako kulturalny starszy pan. I to była prawda. Ale jest również prawda druga, trzecia i kolejne - wyliczał gość Dwójki.

W rozmowie również m.in. o skomplikowanych, wymykających się ocenom relacjach Zdzisława Beksińskiego i jego syna czy też o samej pracy Andrzeja Seweryna nad rolą w "Ostatniej rodzinie”. - Na tę rolę pracowałem przez 48 lat - mówił.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Anna Fuksiewicz

Gość: Andrzej Seweryn (aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny)

Data emisji: 22.08.2016

Godzina emisji: 18.00

jp/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Seweryn: poraża mnie prostota Becketta

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 20:00
- On nie jest żadnym reprezentantem teatru absurdu, niezrozumiałego bełkotu, przeciwnie: światy Krappa czy "Końcówki" to światy proste - mówił o wybitnym irlandzkim dramaturgu Andrzej Seweryn
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Locarno. Andrzej Seweryn najlepszym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 16:51
Aktor został nagrodzony za rolę Zdzisława Beksińskiego w filmie "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego.
rozwiń zwiń