Przepis na najlepszy album o Wojciechu Zameczniku

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 10:20
- Bardzo dużo czasu zajęła praca nad archiwum, samo jego porządkowanie trwało pięć lat. Odnajdywaliśmy na przykład makietę w szafie albo pod łóżkiem artysty, a ostateczny plakat czy okładka magazynu była w zupełnie innym miejscu – opowiadała w Dwójce Karolina Puchała-Rojek, współredaktorka katalogu "Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie".
Audio
  • Karolina Puchała-Rojek w rozmowie o katalogu "Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie" (Poranek Dwójki)
Fragment plakatu promującego wystawę w warszawskiej Zachęcie - Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie (30.01-24.04.2016). Materiały z ekspozycji posłużyły do stworzenia katalogu
Fragment plakatu promującego wystawę w warszawskiej Zachęcie - "Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie" (30.01-24.04.2016). Materiały z ekspozycji posłużyły do stworzenia kataloguFoto: materiały prasowe

Ogrom pracy nad albumem nie dziwi, biorąc pod uwagę, że choć zmarły w 1967 roku artysta żył krótko, to pracował bardzo intensywnie.

- Przez 20 lat swojej pracy twórczej Wojciech Zamecznik projektował scenografie, książki, plakaty, okładki płyt, książek i bardzo dużo fotografował – opowiadała Karolina Puchała-Rojek, której katalog "Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie" został nagrodzony podczas konkursu "Paris Photo" wyróżnieniem za fotograficzny katalog roku 2016.

W nagraniu audycji posłuchamy również o tym, kogo można spotkać podczas prestiżowych targów fotograficznych w Paryżu, a także o tym, jakie prywatne filmy Wojciecha Zamecznika nie ujrzały do tej pory światła dziennego.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Karolina Puchała-Rojek (prezes Fundacji Archeologia Fotografii)

Data emisji: 15.11.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieznane fotografie Zdzisława Beksińskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 17:15
Słynny malarz mrocznych, niepokojących obrazów był, jak się okazuje, również bardzo interesującym fotografikiem. Właśnie się ukazał album ze zdjęciami jego autorstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamecznik. Fotografie zanurzone w plakatach

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 13:02
- Prywatność i dom mocno wpływały na jego twórczość - mówiła w Dwójce Karolina Puchała, kuratorka ekspozycji poświęconej Wojciechowi Zamecznikowi.
rozwiń zwiń