X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kromka chleba". Syberyjska historia rodzinna

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 11:00
- Nazwałabym tę książkę niecodziennym wywiadem-rzeką, wywiadem dwóch osób, ale w takiej formie, gdzie nie ma ani narratora, ani pytającego. Są tylko bohaterzy pozostawieni ze swoimi wspomnieniami – podkreśliła Dagmara Dworak, autorka publikacji "Kromka chleba" opisującej tragiczne losy swojej rodziny, która została zesłana na Syberię.
Audio
  • Rozmowa z Dagmarą Dworak, autorką książki "Kromka chleba" (Poranek Dwójki)

Goszcząca w Dwójce pisarka opowiadała o książce przedstawiającej wypowiedzi jej ciotki i ojca, którzy mówią o przedwojennym życiu, tragedii wywózki, syberyjskiej tułaczce i powrocie w miejsce zsyłki po 70 latach.

- Zaskakiwała mnie jasność i przejrzystość ich wspomnień. Szczególnie fascynował mnie mój ojciec, którego opowieść w miarę upływu czasu puchła i stawała się coraz dłuższa i bardziej kwiecista. Zadziwiające również jest to, że choć ciotka i ojciec opowiedzieli swoją historię już jako ludzie starsi, w ich tonie wypowiedzi wciąż można było wyczuć, jakby byli dziećmi, które dopiero co trafiły na Syberię - dodała Dagmara Dworak.

W nagraniu audycji posłuchamy również o tym, jak doszło do zsyłki jej rodziny na Syberię, a także dlaczego polscy leśnicy postrzegani byli przez Rosjan jako partyzanci...

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Dagmara Dworak (pisarka)

Data emisji: 8.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Umarły lama popiera rosyjskie panowanie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 16:13
- Wątek polityczny jest w historii buriackich buddystów bardzo silny - podkreślał Albert Jawłowski, opowiadając o swojej książce "Milczący lama. Buriacja na pograniczu światów".
rozwiń zwiń