X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szlaga. 10 lat z życia Polski uwiecznionych "mydełkiem"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 10:00
- Jestem zdziwiony tym materiałem, bo moja fotografia jest z reguły powolna i nudna. Tu zdjęcia robiłem spontanicznie, np. jadąc autobusem. Jest tu mnóstwo porządnych reporterskich wstrzeleń - mówił o swojej wystawie zatytułowanej "Polska" Michał Szlaga.
Audio
  • Michał Szlaga o wystawie zdjęć pt. "Polska" (Poranek Dwójki)
Zdjęcie z wystawy Michała Szlagi pt Polska
Zdjęcie z wystawy Michała Szlagi pt "Polska"Foto: Michał Szlaga/materiały promocyjne

Wystawa pt. "Polska" w warszawskiej Fundacji Instytut Fotografii Fort to efekt przeszło 10 lat pracy Michała Szlagi. - Zaczęło się w 2004 roku, kiedy podjąłem pierwsze zawodowe zlecenia, co się wiązało z częstymi podróżami - wspominał fotograf. - Doskwierało mi, że w czasie drogi widzę rożne ciekawe sytuacje i ich nie fotografuje, ponieważ cały sprzęt mam w bagażniku i zanim bym go przygotował, to ten moment by przeminął. Zwróciłem się w stronę małego aparatu, "mydełka" mieszczącego się w dłoni.

Michał Szlaga opowiadał, że zdjęcia powstające przy okazji jego zawodowej działalności wrzucał na bloga. - Zacząłem je tagować. Tagiem głównym była "Polska", drugi tag to "rzeczywistość", potem "pocałunek". Powstało około 15 zdjęć całujących się ludzi. Potem zaczęły się podtematy. Jeden z nich nazwałem "pixelowe prostytutki".

W audycji fotograf opowiadał o obrazie Polski, który wyłonił się z jego zdjęć. Wyjaśniał też, w jaki sposób dokonał selekcji 300 zdjęć na wystawę spośród wielu tysięcy fotografii.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Michał Szlaga (fotograf)

Data emisji: 10.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Szlaga o Stoczni Gdańskiej: to miejsce wciąga

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 17:14
- To teren wyjątkowy, różnorodny, integralny i autentyczny. Taki wkład dała Stocznia Gdańska dzielnicy, która miała się tu wytworzyć - mówi fotograf Michał Szlaga.
rozwiń zwiń