Poranne refleksje po oscarowej nocy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 17:30
W "Poranku Dwójki" krytyk filmowy Jakub Demiańczuk skomentuje werdykty jury nagród filmowych uważanych za najważniejsze na świecie.
Statuetki nagród filmowych Oscary (zdj. ilustracyjne)
Statuetki nagród filmowych Oscary (zdj. ilustracyjne)Foto: Featureflash Photo Agency/Shutterstock.com

Podczas uroczystej gali - w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu - Oscary zostaną wręczone po raz 89. To coroczne święto skupia środowisko aktorów, reżyserów, scenografów i wszystkich biorących udział w produkcji filmu. Faworytem w tym roku jest film "La la land" Damiena Chazelle'a. Więcej na temat werdyktu Akademii Filmowej po godz. 8.10 (transmisja wideo).

Ponadto po 7.35 zaprosimy do Wrocławia na premierę spektaklu tamtejszej PWST, czyli na "Český díplom". Realizacja Piotra Ratajczaka to próba spojrzenia na czechosłowacką historię XX wieku poprzez opowieść o kilku niezwykłych postaciach z jej kultury i polityki. Spektakl jest inspirowany m. in. reportażami Mariusza Szczygła.

Poza tym w audycji: "Wiadomości kulturalne", "Słowo na dzień", "Śpiewnik jazzowy", "Archiwalnia", a o 7.05 do zdobycia "Płyta tygodnia", czyli nowy album firmy Sony Classical "Chopin Plus", na którym Martin Stadtfeld gra Etiudy Fryderyka Chopina uzupełnione własnymi improwizacjami.

Tuż przed 9.00 pierwszą rekomendację kulturalną przedstawi aktor Sławomir Grzymkowski.

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (27.02) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Piotr Kędziorek.

mc/pg

Czytaj także

Od Orłów do Oscara, czyli najlepsza muzyka filmowa

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 12:00
W audycji "Muzyka w kadrze" zaprezentowaliśmy ścieżki dźwiękowe nominowane do takich prestiżowych nagród, jak Złote Globy, BAFTA, Orły czy Oscary.
rozwiń zwiń