Agata Kulesza: na planie zawsze się kontroluję

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 10:20
- To jest taki zawód, że trzeba mieć zawsze trzecie oko nad sobą. Kiedy gram nawet bardzo trudne emocjonalnie sceny, to muszę pamiętać o świetle, planie i ułożeniu ciała do kamery – powiedziała aktorka.
Audio
  • Agata Kulesza o swoich najnowszych rolach filmowych (Poranek Dwójki)

Goszcząca w Dwójce artystka, która ostatnio została wyróżniona Orłem dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie Macieja Pieprzycy "Jestem mordercą", opowiadała o tym, jak czasem udaje jej się uciec od sztywnych zasad aktorstwa zawodowego.

- Ostatnio pracowałam na planie filmu Andrzeja Jakimowskiego "Pewnego razu w listopadzie", gdzie grałam razem z aktorami, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w zawodzie. Gdy wracałam do domu po dniu zdjęciowym, myślałam, że czasem trzeba się cofnąć, żeby wrócić do prostoty w ukazywaniu emocji. Wcześniej w ogóle nie wpadłoby mi do głowy, żeby tak poprowadzić te sceny – dodała aktorka.

W nagraniu audycji posłuchamy również o teatrze, pracy z Pawłem Pawlikowskim nad filmem "Zimna wojna", a także... żałobie po drzewach.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Agata Kulesza (aktorka)

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

mz/bch

Zobacz więcej na temat: Agata Kulesza aktorstwo FILM
Czytaj także

"Puppenhaus". Kolaboracja i zdrada w TR Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 10:45
- Jedną z bohaterek spektaklu jest grana przez Agnieszkę Żulewską przedwojenna aktorka Maria Malicka. To paradoks, ale jej teatr mieścił się przy ul. Marszałkowskiej 8, czyli w miejscu dzisiejszego TR Warszawa – powiedział w Dwójce reżyser Jędrzej Piaskowski.
rozwiń zwiń