Lora Szafran: to będzie sentymentalna podróż

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 10:55
- Jerzy Wasowski, Władysław Szpilman i Henryk Wars to światowej klasy kompozytorzy, którzy swoimi pomysłami harmonicznymi niezwykle inspirują jazzmanów. Ich utwory to wieczne przeboje – powiedziała wokalistka jazzowa, która w Dwójce zapraszała na 31. festiwal Warszawskie Spotkania Muzyczne.
Audio
  • Lora Szafran o festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne (Poranek Dwójki)

Joanna Freszel 1200.JPG
31. Warszawskie Spotkania Muzyczne

Goszcząca w Dwójce Lora Szafran opowiadała o koncercie, który 6 maja w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego zainauguruje festiwal. Wydarzenie w tym roku odbywa się pod hasłem "Muzyka dawna - muzyka nowa".

- Ten koncert to będzie sentymentalna podróż. Przez lata zagrałam już wiele koncertów z tymi utworami. To są znane przeboje, takie jak "Ach, śpij kochanie" Henryka Warsa, czy też teksty Jeremiego Przebory w utworach Jerzego Wasowskiego – dodała wokalistka jazzowa.

W nagraniu audycji posłuchamy również rozmowy z Jarosławem Siwińskim, dyrektorem festiwalu, który opowie, o tym, jakie muzyczne niespodzianki czekają nas w ramach Warszawskich Spotkań Muzycznych.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Goście: Lora Szafran (woklaistka jazzowa), Jarosław Siwiński (dyrektor festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne)

Data emisji: 05.05.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/bch

Czytaj także

Odważna płyta Lory Szafran poświęcona Leonardowi Cohenowi

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:44
- Pracując nad dziełami Leonarda Cohena, pomyślałam, że nie mogę go naśladować, tylko spróbować przetworzyć te utwory i potraktować je jak materiał muzyczny - opowiada wokalistka Lora Szafran.
rozwiń zwiń