X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr Żydowski. Gershwinowie wejdą do swoich piosenek

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 10:00
- Zaczynamy sceną, w której George i Ira piszą piosenkę, a potem bracia stają się bohaterami kolejnych utworów - mówił reżyser Jan Szurmiej o spektaklu "George & Ira Gershwin". Premierę przedstawienia zaplanowano na 26 maja w Teatrze Żydowskim w Warszawie.
Audio
  • Jan Szurmiej o spektaklu "George & Ira Gershwin" w Teatrze Żydowskim w Warszawie (Poranek Dwójki)

Jacek Hawryluk 1200.JPG
Trybunał wybrał najlepszy koncert Gershwina

Spektakl "George & Ira Gershwin" to nie tylko muzyczna monografia złożona z utworów znakomitego duetu, w którym młodszy z braci był genialnym kompozytorem, a starszy wybitnym autorem tekstów. To przede wszystkim opowiedziana piosenkami historia z życia kobiety i mężczyzny, niepotrafiących odnaleźć się w gąszczu wielkiego miasta.

Choć akcja przedstawienia dzieje się w latach 20. i 30. XX wieku w Nowym Jorku, to aranżacje  piosenek Gershwinów nie będą ograniczone do stylu tej epoki. - W klasycznych wykonaniach dzieł Gershiwna pojawiają się orkiestry symfoniczne zmieszane z big-bandami. Nasz kierownik muzyczny spektaklu Marcin Partyka sięgnął po gitary, klawisze i instrumenty elektroniczne, których za czasów Gershiwna nie było. W aranżacjach, które uważam za odkrywcze, pojawią się nawet rytmy rapowe i rockowe, a nawet kwartet smyczkowy - opowiadał Jan Szurmiej.

Reżyser spektaklu mówił też o nowych tłumaczeniach tekstów Iry Gershwina autorstwa Andrzeja Ozgi. Nasz gość podzielił się swoją teorią na temat symbolicznej roli klarnetu w "Błękitnej Rapsodii". Rozmawialiśmy ponadto o przyszłości Teatru Żydowskiego w Warszawie, który w tym momencie jest teatrem bez własnej siedziby.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Jan Szurmiej (reżyser)

Data emisji: 24.05.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od Brodericka do Cumminga. Słuchamy gwiazd z testosteronem

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 13:00
W audycji opowiedzieliśmy o największych męskich idolach musicalu, bo...na Broadwayu obie płci są piękne. 
rozwiń zwiń