"Charyzma ojca Jana Góry przyciągała ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 12:15
- Ojciec miał dar do tworzenia czegoś z niczego. Tak było też w przypadku ośrodka duszpasterskiego na górze Jamna niedaleko Tarnowa. Dostał tam starą rozpadającą się budę szkolną i stworzył z niej miejsce nadziei - podkreślił  Jan Grzegorczyk, opowiadając o zmarłym w 2015 roku słynnym dominikaninie Janie Górze.
Audio
  • Rozmowa z Janem Grzegorczykiem, autorem książki "Święty i błazen. Jego droga do świętości" (Poranek Dwójki)
Ojciec Jan Góra zmarł w wieku 67 lat
Ojciec Jan Góra zmarł w wieku 67 latFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

- Tę samą charyzmę dominikanina było widać na polach Lednicy, gdzie co roku przyciągał 100 tys. młodzieży. On potrafił tworzyć wielki teatr i wizję - dodał gość Dwójki, który jest autorem książki pt. "Święty i błazen. Jego droga do świętości". Stanowi ona spowiedź z ostatnich lat życia dominikanina, który dla jednych był pełnym werwy liderem, a dla innych błaznem i hochsztaplerem.

Z nagrania audycji dowiemy się również autorem jakiej katolickiej pieśni młodzieżowej jest ojciec Jana Góra i posłuchamy o tym, jak jego duszpasterstwo postrzegał papież Jan Paweł II.

***

Rozmawia: Monika Pilch

Gość: Jan Grzegorczyk (autor książki pt. "Święty i błazen. Jego droga do świętości")

Data emisji: 15.06.2017

Godzina emisji: 7.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki.

mz/ag

Czytaj także

Pierwsza rocznica śmierci ojca Jana Góry. "To był wyjątkowy człowiek i ksiądz"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 09:57
Mija rok od śmierci dominikanina ojca Jana Góry. Zmarł nagle, późnym wieczorem, gdy odprawiał mszę. Modlitwy i spotkania wspomnieniowe zaplanowano w Poznaniu, na Lednicy i w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antonina Krzysztoń: mój "Skarb" jest wyrazem wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 10:00
- "Skarb" jest podziękowaniem nie tylko dla ważnych dla mnie artystów, ale dla tych wszystkich, którzy pokazywali mi, którędy droga - mówiła w "Poranku Dwójki" Antonina Krzysztoń o swojej najnowszej płycie.
rozwiń zwiń