Polskie Radio
Section05
Jan Góra

Znamy hasło tegorocznego Spotkania Młodych w Lednicy. Ruszyły zapisy

- Hasło "Totus tuus" (z łac. "Cały Twój") było nieodzownym elementem pontyfikatu i życia św. Jana Pawła II. Papież Polak, którego stulecie urodzin również w tym roku obchodzimy, kierował tymi słowami swoje myśli do Maryi, oddając się Jej w pełni – powiedziała Dominika Chylewska, rzecznik prasowa Lednicy 2000.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki Lednica 2000 Lednica wiara Kościół Jan Paweł II Jan Góra

Jan Góra w nowej odsłonie Jana Grzegorczyka

Zakończyły się kolejne spotkania młodych w Lednicy. Wydawnictwo Zysk i S-ka wypuściło poszerzone o ostatnie wypowiedzi wydanie opowieści dominikańskiego wizjonera Jana Góry. Dla jednych był charyzmatykiem, dla innych błaznem i hochsztaplerem pożerającym swoich współpracowników. Jego nielegalne metody działania wykańczały biskupów i przełożonych. Ojca Górę w Polskim Radiu 24 wspominał jeden z jego współpracowników - Jan Grzegorczyk, autor tego tomu.
Zobacz więcej na temat:  Jan Góra Lednica wiara religia

XXI Spotkania Młodych w Lednicy

“Idź i kochaj” - hasło tegorocznych spotkań lednickich inspirowane jest jednym z tekstów o. Jana Góry, który przekonywał, że przyszłość należy do tych, którzy potrafią dawać innym nadzieję. Skrócone do dwóch prostych słów nawiązuje również do przesłania papieża Franciszka, który zachęcał podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Polsce, by wstać z kanapy. Spotkanie Młodych ruszy w sobotę, 3 czerwca na Polach Lednickich. O szczegółach mówił o. Wojciech Prus, duszpasterz lednicki, natomiast o podejściu młodych do religijności mówiła socjolog religii dr Maria Rogaczewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lednica religia chrześcijaństwo Jan Góra Przemysław Goławski