44 opowieści o muzyce współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 12:14
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o książce "M.u.z.y.k.a.", która przedstawia różnorodne sposoby myślenia o dźwięku, muzyce, komponowaniu oraz byciu muzykiem.
Fragment okładki książki M.U.Z.Y.K.A. Michała Mendyka i Michała Libery z ilustracjami Aleksandry i Daniela Mizielińskich
Fragment okładki książki "M.U.Z.Y.K.A." Michała Mendyka i Michała Libery z ilustracjami Aleksandry i Daniela MizielińskichFoto: materiały prasowe wydawnictwa Dwie Siostry

Czym jest muzyka? Gdzie jej szukać? Jak ją tworzyć? Muzycy i kompozytorzy zadają sobie te pytania od wieków. Ale w ciągu ostatnich 100 lat wielu z nich znalazło odpowiedzi, o jakich wcześniej nikomu się nie śniło. W muzyce współczesnej wszystko może się zdarzyć! I właśnie o tym opowiada książka "M.u.z.y.k.a.", o której opowie nam w studiu Michał Mendyk współautor książki. Ta rozmowa o godz. 8.10 (transmisja wideo).

W audycji zajrzymy też po raz ostatni na festiwal Tofifest. Tym rrazem nasza reporterka Beata Kwiatkowska podsumuje filmy krótkometrażowe wyświetlane na festiwalu.

Połączmy się także z korespondentem Polskiego Radia w Paryżu Markiem Brzezińskim i porozmawiamy m.in. na temat dorocznej konferencji UNESCO. 

Połączymy się również z organizatorami Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów imienia Artura Rubinsteina. Powiemy o poniedziałkowym koncercie finałowym konkursu.

Nie zabraknie także konkursu "Dwójka na Piątkę", w którym do wygrania będą książki wydawnictwa Czarne.

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (30.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch


Czytaj także

"Taśmociął" – opowieść o Eugeniuszu Rudniku

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 13:00
W pierwszą rocznicę śmierci Eugeniusza Rudnika zapraszamy do wysłuchania na reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze poświęconego pionierowi muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cortini, Washington, Emiter. Słuchamy jesiennych premier

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 14:17
W "Nokturnie" słuchaliśmy najważniejszych płyt, które ukazały się w październiku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamerton, Pitagoras i fale dźwiękowe

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 12:00
Gościem audycji była Sylwia Nadgrodkiewicz, artystka i muzykoterapuetka grająca na 80 kamertonach, za pomocą których uruchamia około 100 częstotliwości dźwiękowych fal.
rozwiń zwiń