X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Z góry widać wielką ludzką pychę"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 10:00
- Piętno, które odciskamy w krajobrazie świata, naznaczone jest niebywałą arogancją. Wystarczy chwila, jeden błąd i okazuje się, że nasza wszechmoc to mrzonka. Natura nie jest zagrożona. Ona sobie z nami poradzi - mówił w Dwójce Kacper Kowalski.
Audio
  • Z Kacprem Kowalskim o jego albumie fotograficznym "Over" (Poranek Dwójki)
Kacper Kowalski - Over
Kacper Kowalski - "Over"Foto: mat. prasowe

W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z fotografem, który wydał książkę ze zdjęciami wykonanymi z lotu ptaka. Książka Kacpra Kowalskiego zatytułowana "Over" to jego pierwszy subiektywny projekt i wypowiedź na temat, którym zajmował się ponad 20 lat - kwestię relacji między człowiekiem a naturą.

Zdjęcie z albumu "Over" Zdjęcie z albumu "Over"

Rzuciłem pracownię architektoniczną, bo chęć fotografowania świata z paralotni była silniejsza niż wszystko inne. Przez lata robiłem zdjęcia śladom ludzi, śladom cywilizacji, które widziałem z góry. To ślady, które w każdej chwili mogą zniknąć. I nic po nas nie pozostanie – mówił w audycji autor albumu Over.

Zdjęcie z albumu "Over" Zdjęcie z albumu "Over"

Czy album jest ostatnim słowem Kacpra Kowalskiego w fotografowaniu "z powietrza"? Dlaczego artysta nie robił innych zdjęć i czy pozostanie przy tym wyborze?

***
Rozmawiał: Tomasz Obertyn
Gość: Kacper Kowalski (fotograf)
Data emisji: 22.12.2017
Godzina emisji: 8.10
Rozmowa została wyemitowana w programie "Poranek Dwójki".
mko/mc
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szlaga. 10 lat z życia Polski uwiecznionych "mydełkiem"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 10:00
- Jestem zdziwiony tym materiałem, bo moja fotografia jest z reguły powolna i nudna. Tu zdjęcia robiłem spontanicznie, np. jadąc autobusem. Jest tu mnóstwo porządnych reporterskich wstrzeleń - mówił o swojej wystawie zatytułowanej "Polska" Michał Szlaga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warszawski Tarchomin miał wyglądać inaczej"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 18:00
- W latach 60. planowano, że będzie to osiedle szklanych domów, z dużymi przestronnymi mieszkaniami, ale zabrakło pieniędzy i trzeba było szybko zbudować mieszkania dla robotników - mówił Bartłomiej Włodkowski, który w Dwójce opowiadał o albumie "Tarchomin ‘80".
rozwiń zwiń