X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odważne zapiski Agnieszki Osieckiej z czasów stalinizmu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 10:00
- To był okres, kiedy takie formy jak pamiętnik pisano bardzo ostrożnie. Tymczasem Agnieszka Osiecka w swoich zapiskach w ogóle się nie cenzurowała na polach politycznych - badaczka literatury Karolina Felberg-Sendecka opowiadała w Dwójce o piątym tomie dzienników znakomitej poetki.
Audio
  • Karolina Felberg-Sendecka i Agata Passent o piątym tomie dzienników Agnieszki Osieckiej (Poranek Dwójki)

Książka, która ukaże się pod koniec stycznia nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka, obejmuje zapiski z lat 1954-1955. Córka Agnieszki Osieckiej Agata Passent podkreśliła w "Poranku Dwójki", że dziennik poetki z tego okresu może być interesujący nie tylko dla fanów jej twórczości. - Tam jest wiele komentarzy na temat ówczesnej rzeczywistości i historycznych wydarzeń, ale też życia literackiego. Te dzienniki opowiadają o okresie polskiej historii, który jest mało opisany w diarystyce.

Z kolei redaktorka zapisków Osieckiej Karolina Felberg-Sendecka zwróciła uwagę, że o ile  poetka nie kryła się ze swymi przemyśleniami na temat polityki, o tyle czasem sięgała po szyfr, opisując swoje życie uczuciowe. W audycji rozmawialiśmy też o krytycznym stosunku Agnieszki Osieckiej do komunizmu, ale też o jej największym lęku i zapiskach, które zaskoczyły jej córkę.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Karolina Felberg-Sendecka i Agata Passent

Data emisji: 15.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Osiecka: tylko pisaniem umiem się utulić

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 11:36
- Pisanie spełnia taką funkcję, jakbym sama siebie głaskała po głowie - mówiła w archiwalnym radiowym nagraniu znakomita poetka i autorka piosenek. 7 marca przypada 20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Osiecka po męsku" czyli jak?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 08:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Marcinem Januszkiewiczem, aktorem, który nagrał płytę z przebojami Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń