"Najlepsze polskie trzydziestki". Młode kino ze Studia Munka

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 11:00
- Krótkie metraże były rodzajem eksperymentu. Na początku nie marzyła nam się obecność naszych produkcji na największych festiwalach - mówiła Liwia Mądzik, kierownik Programów dla Młodych Twórców Studia Munka.
Audio
  • Rozmowa z Liwią Mądzik, kierownikiem Programów dla Młodych Twórców Studia Munka (Poranek Dwójki)

domalewski_1200.jpg
Domalewski: ciekawi mnie człowiek, który ma niewiele wyjść

Pretekstem do rozmowy było zarówno przypadające w tym roku dziesięciolecie Studia Munka, jak i fakt, że 26 stycznia trafia na ekrany polskich kin I zestaw cyklu Studia "Najlepsze polskie 30'". W ramach tego zestawu będzie można zobaczyć "60 kilo niczego" Piotra Domalewskiego, nagrodzone w Cannes "Najpiękniejsze fajerwerki ever" (reż. Aleksandra Terpińska) oraz zdobywcę Nagrody Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym dokument "Amerykański sen" (reż. Marek Skrzecz).

Jakie były początki cyklu krótkich metraży? Jakie filmowe talenty udało się odkryć dzięki produkcjom Studia Munka? W rozmowie również m.in. o obecnych ("Pierwszy dokument" czy Młoda animacja"), jak i nadchodzących projektach Studia.


więzi film 1200.jpg
Rozmowa z Zofią Kowalewską, reżyserką "Więzi"

***

Rozmawiał:  Paweł Siwek

Gość: Liwia Mądzik (kierownik Programów dla Młodych Twórców Studia Munka)

Data emisji: 26.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

jp/mko

Czytaj także

Kulesza: ten film to wołanie o dialog i odrzucenie wrogości

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 11:00
- Postać, którą gram, jest ostoją moralności, mimo że jest smutna, zrezygnowana i nie potrafi o siebie zawalczyć - o nowym dziele Andrzeja Jakimowskiego pt. "Pewnego razu w listopadzie" opowiadała w Dwójce Agata Kulesza.
rozwiń zwiń