X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Nehring: nie chcę być maszynką do grania

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 10:10
- Staram się nie przyjmować zbyt wielu propozycji. Niektórzy pianiści świetnie sobie radzą, gdy mają 150 występów rocznie, ale ja nie jestem jeszcze na to gotowy - mówił w Dwójce znakomity pianista.
Audio
  • Szymon Nehring. Przed koncertem na Festiwalu Beethovenowskim (Poranek Dwójki)
Szymon Nehring
Szymon NehringFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Szymon Nehring 1200.jpg
Koncert polsko-izraelskiej przyjaźni na Festiwalu Beethovenowskim

Gościem "Poranka Dwójki" był Szymon Nehring, którego koncert z okazji 70. rocznicy powstania państwa Izrael i nawiązania polsko-izraelskich stosunków dyplomatycznych zaplanowano wśród wydarzeń 22. Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego. Pianista wystąpi w czwartek (22.03) wraz z orkiestrą Israel Camerata Orchestra Jerusalem pod dyrekcją jej założyciela Avnera Birona.

Szymon Nehring jest jedynym Polakiem, który otrzymał pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie. - Konkursy są dla wielu artystów nieodłącznym elementem ich kariery. Mają jednak swoje blaski i cienie. Jeśli jest się jurorem, nie powinno się oceniać występu pianisty według tego, czy się podobał, czy nie. Powinno się oceniać wykonanie i predyspozycje do grania na scenie. Dlatego bycie jurorem to ogromna odpowiedzialność, bo system konkursowy nie sprzyja ani rozwojowi muzyki, ani rozwojowi pianistów - powiedział artysta.


zimerman_pap_1200.jpg
Wielkanocny Festiwal im. Beethovena. Wielkie rocznice i wielkie gwiazdy

Jak układa się jego kariera od zwycięstwa na konkursie w Tel Awiwie? Jakie powinny być kryteria oceniania pianistów uczestniczących w podobnych zmaganiach? Czy płyta Szymona Nehringa z muzyką Chopina wykonywaną na instrumencie historycznym będzie jedynym takim nagraniem? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Szymon Nehring (pianista)

Data emisji: 20.03.2018

Godzina emisji: 8.10

Rozmowę wyemitowano w audycji Poranek Dwójki.

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkanocny Festiwal im. Beethovena. Wielkie rocznice i wielkie gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 10:00
100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, rocznice związane z Leonardem Bernsteinem, Mikołajem Henrykiem Góreckim, George’em Gershwinem, Claude'em Debussym, a także 85-lecie urodzin Krzysztofa Pendereckiego – to, jak przypominała w Dwójce Elżbieta Penderecka, wydarzenia, które będą patronowały tegorocznej odsłonie Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego.
rozwiń zwiń