Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci. "Pomagamy naszym stypendystom rozwijać się i osiągać sukcesy"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 12:45
- Nasz program jest najbardziej interdyscyplinarnym i kompleksowym w Polsce. W ciągu roku organizujemy w sumie ponad 50 różnych wydarzeń - mówiła w Dwójce Maria Mach, dyrektor Biura Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
Audio
  • Dyrektor Maria Mach o działalności Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (Poranek Dwójki)

Muzeum PR.jpg
Maria Mach, dyrektor Biura Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

Osoby zakwalifikowane do programu stypendialnego zawsze na początku października dostają listę zajęć, które są organizowane w danym roku przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci. - Chętnym do nauki dzieciom oferujemy możliwość udziału w ciekawych i trudno dostępnych zajęciach na uczelniach wyższych. Element pieniężny polega na tym, że pokrywamy w całości koszty udziału we wszystkich zajęciach, włącznie z dojazdem - tłumaczyła Maria Mach.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży, która nie ukończyła szkoły średniej. - Jeśli chodzi o dolną barierę, jesteśmy bardziej elastyczni. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci rozwijają się w różnym tempie. Na pewno, żeby brać udział w programie trzeba być już na tyle dojrzałym, żeby te pięć dni z dala od domu spędzić na intensywnej pracy. Zwykle jest to tak w okolicach 4-5 klasy szkoły podstawowej - informowała dyrektor Biura Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Kandydaci na stypendystów mogą składać swe wnioski do 10 lipca. Ile osób co roku zgłasza się do programu, a ile zostaje zakwalifikowanych? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Maria Mach (Krajowy Funduszu na Rzecz Dzieci)

Data emisji: 28.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Zobacz więcej na temat: edukacja KULTURA Paweł Siwek
Czytaj także

"Liceum w Krzemieńcu było perłą odrodzonej Polski"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
- To było ogromne przedsięwzięcie edukacyjne począwszy od szkoły podstawowej, przez liceum po szkoły zawodowe i seminarium nauczycielskie. Szło o odbudowę inteligencji, tej najważniejszej warstwy każdego społeczeństwa – mówiła w Dwójce Bożena Gorska.
rozwiń zwiń