Chiny jak rozwijająca się Łódź? "Ziemia obiecana" w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 13:57
- Ten spektakl tak mocno zakorzeniony w historii Polski jest też aktualny dla chińskiej publiczności - podkreślał Tomasz Sajewicz, opowiadając o wystawionej na scenie Teatru Sztuki Ludowej w Pekinie "Ziemi obiecanej" Teatru Nowego w Łodzi.
Audio
  • Tomasz Sajewicz o pekińskich występach Teatru Nowego z Łodzi (Poranek Dwójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Nattee Chalermtiragool

Oczy Zachodu tiffy-8474.jpg
"Pokazać racje, nie osądzać". Conrad w Teatrze Polskim

Skąd ta aktualność? Książka Władysława Stanisława Reymonta, na co zwracał uwagę również Krzysztof Dudek, dyrektor łódzkiego teatru, opowiada o tym, jaką cenę trzeba zapłacić za szybki rozwój gospodarczy. Poza tym wystawienie "Ziemi obiecanej" w Pekinie zbiegło się ze wznowieniem tłumaczenia tej powieści na język chiński.

Tomasz Sajewicz mówił w swojej relacji również o tym, jak mocno w ostatnich latach polski teatr jest obecny na chińskich scenach. - Stał się marką samą w sobie. To wszystko w głównej mierze dzięki Instytutowi Adama Mickiewicza – zaznaczał korespondent.

Jak się okazuje, wielcy reżyserzy z Polski, po swoich pierwszych spektaklach w Państwie Środka, wdali się w swoisty romans z teatrem z Chin.

***

Przygotował: Tomasz Sajewicz 

Data emisji: 5.07.2018

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".  

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski teatr zdobywa Chiny. Trzy spektakle "Ziemi obiecanej" w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 14:05
"Ziemia obiecana" to kolejna polska propozycja teatralna w Chinach. Spektakl oparty na motywach powieści Władysława Reymonta, a zrealizowany przez Teatr Nowy z Łodzi, zostanie trzykrotnie pokazany w pekińskim Teatrze Ludowym. 
rozwiń zwiń