X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studio Eksperymentalne Polskiego Radia pokażą w Karlsruhe

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 17:33
W audycji porozmawiamy o wystawie "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" w ZKM Center for Art and Media w niemieckim Karlsruhe.
Materiał z wystawy Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio
Materiał z wystawy "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" Foto: zkm.de/mat. prasowe
shutterstock konsola 1200.jpg
Bohdan Mazurek. Sekrety eksperymentatora

700 m2, blisko 200 obiektów, wśród których znajdą się wysmakowane graficznie partytury, wybór filmów awangardowych i popularnych, nagrania efektów dźwiękowych, narzędzia codziennej pracy inżynierów dźwięku, a także dokumentacja projektu wnętrza Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, czyli tzw. "Czarnego pokoju" stworzonego przez legendarnych architektów Oskara i Zofię Hansenów - wszystko to złoży się na otwieraną 13 lipca w ZKM Center for Art and Media w Karlsruhe wystawę "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" organizowaną przez ZKM i Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi.

O wystawie porozmawiamy o godz. 8.10 (transmisja wideo) z Łukaszem Strusińskim z Instytutu Adama Mickiewicza.


rudnik 1200.jpg
"Taśmociął" – opowieść o Eugeniuszu Rudniku

Poza tym w audycji:

  • godz. 7.50 – o rocznicy wydarzeń z niedzieli 11 lipca 1943 roku, kiedy to oddziały UPA dokonały skoordynowanego ataku na 99 polskich miejscowości, głównie w powiatach kowelskim, horochowskim i włodzimierskim. Było to apogeum mordów prowadzonych od lutego 1943 roku do wiosny 1945 roku. Co rok IPN przygotowuje obchody tej rocznicy, by upamiętnić ofiary.
  • godz. 8.50 – o rozpoczynającym się 13 lipca w Łodzi Festiwalu Transatlantyk. Pomysłodawcą i dyrektorem imprezy jest Jan A.P. Kaczmarek, kompozytor i laureat Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel". 
  • godz. 9.20 – o spektaklu "Garbus" Sławomira Mrożka w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu (teatr poprosił widzów o scenografię - krzesła, stół, sofę; to nie pierwsza taka prośba do widzów w dziejach teatru. Kiedyś szukano... tapczanu dla Kaliny Jędrusik).
  • godz. 9.30 - łodzianie już niebawem będą mogli zwiedzać kanał rzeki Łódki. Przy okazji urodzin Łodzi będzie zorganizowana specjalna wycieczka. Wejście do kanału znajduje się w historycznym miejscu, w Parku Staromiejskim. W kanale nakręcono wiele filmów, m. in. film "W ciemności" Agnieszki Holland.
  • godz. 9.45 – o Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Opowiemy także o odbywającym się w Zamościu w dniach 10-15 lipca XVII Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Eurofolk".

Naszą "Płytą Tygodnia" jest album "Nice  and Easy", na którym niemieckiemu bas-barytonowi towarzyszy jedna z najlepszych europejskich orkiestr jazzowych -  NDR Big-Band.

W audycji też będzie można wygrać książki w ramach konkursu "Pocztówki z wakacji".

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (11.07) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gest twórcy analogowego ma w sobie coś z ostateczności"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 14:23
- Nagrywając w cyfrze zawsze można cofnąć ruch. Gdy nagrywaliśmy na taśmę, czuło się większą odpowiedzialność, kompozytorzy przychodzili lepiej przygotowani - o atmosferze pracy w legendarnym Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia opowiadała Barbara Okoń-Makowska, jego wieloletnia reżyserka dźwięku.
rozwiń zwiń