Dorota Buchwald: Instytut Teatralny to wiatrołap artefaktów

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 11:00
- Świadectwa teatralne szybko zanikają, dlatego trzeba je zbierać natychmiast i szeroko, żeby stworzyć jak najpełniejsze źródła wiedzy o teatrze - mówiła w Dwójce dyrektora instytucji, która świętuje 15-lecie istnienia.
Audio
  • Dorota Buchwald o 15 latach działalności Instytutu Teatralnego (Poranek Dwójki)
Audio
  • Dorota Buchwald o 15 latach działalności Instytutu Teatralnego (Poranek Dwójki)

teatr 1200.jpg
250 radiowych haseł teatralnej encyklopedii

W sobotę (25 sierpnia) w zielonym Jazdowie w Warszawie Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego będzie hucznie obchodził swój jubileusz. W audycji "Poranek Dwójki" Dorota Buchwald podsumowała 15 lat działalności placówki. - Wszystko zaczęło się od kryzysu, ponieważ trzeba była pilnie ratować zbiór dokumentów w archiwum Związku Artystów Scen Polskich. Padł pomysł stworzenia instytucji, która zajęłaby się dokumentowaniem działań teatralnych, wydawaniem periodyków, ale też wytyczaniem pewnych ścieżek na przyszłość.

Dyrektorka Instytutu opowiadała, że w dużej mierze założenia te zostały spełnione. Powstał m.in. portal, który jest nie tylko magazynem wiedzy o teatrze, ale też miejscem środowiskowego dialogu i dyskusji. Z działalnością Instytutu będzie można się zapoznać podczas imprezy urodzinowej, na którą wstęp jest darmowy. Dorota Buchwald mówiła o atrakcjach przygotowanych na to wydarzenie, odniosła się też do ministerialnych planów konkursu na stanowisko dyrektora Instytutu.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Dorota Buchwald (dyrektor Instytutu Teatralnego)

Data emisji: 23.08.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instytut Teatralny - żywa skarbnica pamięci teatru polskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:00
- To miejsce nie jest chłodnym urzędem do spraw teatru, ale ośrodkiem, który ma stymulować polskie życie teatralne na bazie dokumentacji i zbiorów. To od 10 lat staramy się robić - mówił w Dwójce dyrektor Instytutu Teatralnego Maciej Nowak.
rozwiń zwiń