X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wieś pływających krów". Spotkanie dwóch światów na Podlasiu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 12:27
- Ten film to ciepłe i humorystyczne spojrzenie na próbę połączenia się dwóch światów reprezentowanych przez trójkę neohipisów z Berlina i podlaskich rolników - mówiła w Dwójce reżyserka Katarzyna Trzaska.
Audio
  • Katarzyna Trzaska o swoim filmie dokumentalnym "Wieś pływających krów" (Poranek Dwójki)

brzoska bajtlik smuga cienia 1200.jpg
Andrzej Brzoska: system binauralny realizuje nasze tęsknoty

Film dokumentalny "Wieś pływających krów" można oglądać w kinach od piątku 5 października. Tytułowa wieś to miejsce, z którym związana jest reżyserka. - Mój tata stąd pochodzi. Jest to Biebrzański Park Narodowy, wieś Brzostowo. Jeździłam tam często w odwiedziny do kuzynów i jednocześnie spotykałam wiele osób z zagranicy, miłośników przyrody, którzy tam przyjedżają z wielkimi lornetami i teleobiektywami, filmują wodne ptactwo, wchodzą na wieżyczkę i obserwują te pływające krowy, które rzeczywiście dwa razy dziennie przepływają rzekę - opowiadała Katarzyna Trzaska.

Początkowo reżyserka chciała w swoim filmie obalić pewne stereotypy, które funkcjonowały wśród przyjezdnych. - Ich wyobrażenia na temat miejscowych rolników były dość naiwne, utopijne; że to są ludzie, którzy cały czas żyją tak, jak się żyło 100 lat temu, w zgodzie z naturą. Chciałam zdemaskować ten mit sielskiej wsi, ale w gruncie rzeczy myślę, że wyszło jeszcze coś innego - podkreślała reżyserka.

Kim są młodzi Niemcy, których oglądamy w jej dokumencie? Co odnajdują na Podlasiu? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Katarzyna Trzaska (reżyserka)

Data emisji: 5.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twórcy filmu "Uratowane z potopu": górę wziął nasz romantyzm

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 12:00
- Zaczęliśmy produkcję filmu nie mając zagwarantowanych absolutnie żadnych funduszy. Przez pierwsze 4 lata finansowaliśmy ten film z własnej kieszeni, dopiero potem związaliśmy się z producentem - mówili w Dwójce Marcin Jamkowski i Konstanty Kulik.
rozwiń zwiń