Polskie Radio
Section05
Podlasie

XXI Podlasie Jazz Festiwal. "Od lat występujemy z gwiazdami polskiego jazzu"

Już niebawem będzie miała miejsce 21. edycja jednego z najciekawszych i najpopularniejszych festiwali jazzowych we wschodniej Polsce - Podlasie Jazz Festiwal. - Od lat występujemy z gwiazdami polskiego jazzu, m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, z którym nagraliśmy wiele płyt - mówi na antenie radiowej Jedynki Jarosław Michaluk, dyrektor artystyczny festiwalu. Program 1 Polskiego Radia objął patronat nad wydarzeniem. 
Zobacz więcej na temat:  Jazz Podlasie muzyka klasyczna Jan Sebastian Bach Czesław Niemen

Perła architektury i wizytówka Białegostoku – Pałac Branickich

Wizytówka Białegostoku i jeden z najpiękniejszych budynków w Polsce – Pałac Branickich przyciąga turystów i oferuje moc atrakcji dla zwiedzających. Na dziedzińcu wyjątkowego obiektu w piątkowe przedpołudnie zobaczyć można także studio plenerowe Trójki. Wizyta Polskiego Radia na Podlasiu, to również doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o historii miejsca oraz poznać dzieje rodu założycieli. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Białystok Podlasie Paweł Turski muzeum farmacja turystyka podróże Trójkowy Rajd Rowerowy Piotr Firan

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Uczelnia, która rośnie w siłę

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku od lat jest w czołówce rankingu uczelni medycznych w naszym kraju. – Sukces ten zawdzięczamy temu, że mieszkamy w pięknym mieście i pięknym regionie, że pracujemy na uczelni, która jest pełna fantastycznych ludzi, pełnych ambicji, marzeń, planów, gotowych do ciężkiej pracy – mówi prof. Marcin Moniuszko, prorektor ds. nauki i rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Białystok Podlasie Paweł Turski podróże Trójkowy Rajd Rowerowy Piotr Firan NAUKA medycyna technologie

Opera i Filharmonia Podlaska. "Praca nad nowym sezonem trwa już od połowy maja"

- We wrześniu wystawiamy musical musicali, jak mówi się o "West Side Story" Bernsteina. Reżyserem jest Jakub Szydłowski, nad choreografią czuwają Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka. Są to nazwiska, które dają gwarancję najwyższego poziomu - mówił w "Wybieram Dwójkę" Mirosław Jacek Błaszczyk, kierownik artystyczny i pierwszy dyrygent Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Zobacz więcej na temat:  opera Podlasie Białystok Dwójka Jakub Kukla MUZYKA

Elżbieta Witek: zapewniamy obywatelom bezpieczeństwo, w centrum stawiamy rodzinę

Elżbieta Witek w poniedziałek spotkała się z wyborcami podczas Pikniku Rodzinnego w Supraślu koło Białegostoku, na którym podkreślała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości "stara się zapewnić wszystkim obywatelom bezpieczeństwo", a "w centrum zawsze stawia rodzinę". Wydarzenie zorganizowała gmina Supraśl we współpracy z urzędem marszałkowskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Podlasie regiony polityka społeczeństwo Elżbieta Witek rodzina

Klub seniorek ze wsi Łubin Rudołty. Wypiekają, szyją, wyszywają

Co robić, gdy w życie wkrada się starość i samotność, a słabsze momenty zdarzają się coraz częściej? Swój sposób mają na to aktywne seniorki ze wsi Łubin Rudołty w gminie Bielsk Podlaski. - Trzeba tylko chcieć i choroba przejdzie. Jak tutaj przychodzę, to nic mnie nie boli - mówi w Programie 1 Polskiego Radia jedna z seniorek.
Zobacz więcej na temat:  emerytura zdrowie aktywność fizyczna starość Podlasie Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha

Czy od lipca turyści wrócą do wschodniej Polski?

1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie dotyczące czasowego zakazu przebywania na terenie przygranicznym z Białorusią. Oznacza to, że turyści ponownie będą mogli odwiedzać tajemnicze i ciekawe miejsca na wschodzie Podlasia oraz Lubelszczyzny. Do ponownego przyjmowania gości szykują się także miejscowi przedsiębiorcy i lokalne firmy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Podlasie granica Białoruś turystyka wycieczka Lubelszczyzna wakacje Piotr Firan Michał Fedusio