X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

I, Culture Orchestra. Najlepsi młodzi muzycy ruszają w trasę

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 14:40
- Fajne w tym projekcie jest to, że zgłaszają się ludzie, którzy są nastawieni na ciężką pracę i chcą tu być - mówiła w Dwójce Krystyna Wasik, młoda skrzypaczka, która znalazła się w tegorocznym składzie młodzieżowej orkiestry.
Audio
  • I, Culture Orchestra. Najlepsi młodzi muzycy ruszają w trasę (Poranek Dwójki)

Powołany przez Instytut Adama Mickiewicza w 2011 roku projekt jest szczególną okazją do spotkania młodych muzyków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Węgier, Armenii, Azerbejdżanu i Gruzji. Co roku w wyniku dwuetapowych przesłuchań powstaje stuosobowa orkiestra złożona z ludzi w wieku 18-28 lat. Menedżerka programu Maria Karwowska opowiadała, że średnio jest po pięć zgłoszeń na miejsce. Młodych muzyków przyciąga możliwość współpracy z członkami najlepszych zespołów świata. - Muzycy nie ćwiczą w dużych grupach tylko w pojedynczych sekcjach. Każdy instrument ma swojego tutora - mówiła Maria Karwowska.

W ramach tegorocznej, siódmej już odsłony projektu I, Culture Orchestra zagra w najważniejszej sali koncertowej Brukseli BOZAR i wzbudzającej emocje nowo otwartej Elbphilharmonie w Hamburgu. Koncerty wpiszą się w obchody 100-lecia polskiej niepodległości.

W audycji młodzi ludzie opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z udziałem w międzynarodowej orkiestrze, ale też o problemach muzyków rozpoczynających zawodową karierę.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Maria Karwowska (mendżerka programu I, Culture Orchestra), Krystyna Wasik (skrzypaczka), Jakub Braun (kontrabasista)

Data emisji: 24.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gruppo di Tempera i muzyczne polskie odkrycia

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 10:00
- Chcieliśmy zrobić coś polskiego, szczególnie dlatego, że jest paru kompozytorów, Tadeusz Szeligowski czy Michał Spisak, kompletnie nieznanych w Europie - opowiadał Sebastian Aleksandrowicz z Gruppo di Tempera o najnowszej płycie zespołu "Polish Music for Winds and Piano".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym polski duet zachwycił słuchaczy w Kolorado

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 11:00
- Początkowo miało nie być nagrody publiczności, ale spodobaliśmy się na tyle, że widzowie konkursu postanowili zabrać głos w debacie - mówili w Dwójce zwycięzcy prestiżowych zawodów "Art of the Duo" w Boulder w Kolorado.
rozwiń zwiń