X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Bajtlik: "Żeglarz" sprawdzi się w radiu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 09:50
- Jan, którego rolę odgrywam, różni się od pozostałych bohaterów. Radio sprzyja temu, by przekazać towarzyszące mu emocje i rozterki - opowiadał Piotr Bajtlik o "Żeglarzu" Jerzego Szaniawskiego. Sztukę tę będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę w cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia". 
Audio
  • Piotr Bajtlik o "Żeglarzu" Jerzego Szaniawskiego (Poranek Dwójki)

Jan, jak przypominał gość "Poranka Dwójki", wyróżnia się m.in. tym, że przechodzi "wielki proces stawania się dojrzałym człowiekiem". - To dzieje się na oczach widza. Jan poznał prawdę w swojej podróży i teraz tę prawdę musi skonfrontować: ze społeczeństwem, z narzeczoną, z samym sobą - mówił Piotr Bajtlik.

Dramat Jerzego Szaniawskiego z 1925 roku opowiada o przygotowaniach do uroczystego odsłonięcia pomnika miejscowej legendy - kapitana Nuta. Tuż przed uroczystością do miasteczka powraca Jan, który przynosi odmienne wiadomości o miejscowym ideale.

Jak rozstrzygnąć zarysowany w dramacie konflikt: mit ważny dla społeczności czy trudna prawda o dalekim od heroizmu bohaterze? W jakim sensie "Żeglarz" to również opowieść o nieumiejętności dialogu? W rozmowie przypomnieliśmy także teatralno-radiową specyfikę cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".

Spektakl będziemy transmitować w niedzielę (18.11) zarówno na naszej antenie, jak i stronie internetowej (transmisja wideo). Początek o godz. 12.00. Zobacz więcej>>>

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Piotr Bajtlik (aktor)

Data emisji: 14.11.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Żeglarz" Szaniawskiego. Tęsknota za wzorem i demaskowanie mitu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 17:00
- Główne pytanie tego dramatu brzmi: "Czym jest prawda?" – przypominał reżyser Wawrzyniec Kostrzewski, opowiadając o "Żeglarzu" Jerzego Szaniawskiego. Sztuka ta będzie kolejnym bohaterem cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".  
rozwiń zwiń