X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Kozak: Nowe Epifanie w przestrzeni sakralnej i nieco diabelskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 12:57
- W tegorocznym programie są dwa występy Björna Schmelzera i zespołu Graindelavoix w - uwaga - Pałacu Kultury i Nauki. A biorąc pod uwagę, że oba wydarzenia obejmują muzykę sakralną, będziemy mieli do czynienia z pierwszym wykonaniem mszy polifonicznej w budynku, który kiedyś nosił imię Józefa Stalina - mówił w Dwójce kurator muzyczny festiwalu.
Audio
  • Paweł Dobrowolski i Łukasz Kozak o programie 10. festiwalu Nowe Epifanie (Poranek Dwójki)

Nowe Epifanie organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II. Tegoroczna, 10. odsłona tego interdyscyplinarnego festiwalu wielkopostnego odbędzie się w dniach 6 marca-14 kwietnia. Przygotowane w tym roku wydarzenia artystyczne obracać się będą wokół postaci Judasza oraz hasła "Lepiej, gdyby się nie narodził?". 

- Każda edycja festiwalu stara się mieć mocne zakorzenienie w jakiejś postaci bibliijnej. Judasz na początku funkcjonował jako taki pretekst. Zaczęliśmy się nim zajmować głównie chyba z powodu istnienia w polskiej literaturze niezwykłego i zupełnie zapomnianiego tekstu Huberta Karola Rostworowskiego "Judasz z Kariothu". Był to też ważny tekst dla Karola Wojtyły. Zaczęliśmy więc zgłębiać, co takiego ciekawego było w tym dramacie, rozczytywaliśmy go i zobaczyliśmy, że postacią Judasza zajmowali się i wielcy polscy pisarze, i reżyserzy teatralni - tłumaczył Paweł Dobrowolski, dyrektor Nowych Epifanii.

Jaki spektakl zostanie wystawiony 9 i 10 marca w Studiu S1 Polskiego Radia na otwarcie części teatralnej festiwalu? Co jeszcze znajdzie się wśród 30 wydarzeń, które tworzą program tegorocznych Nowych Epifanii? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Paweł Dobrowolski (dyrektor festiwalu Nowe Epifanie), Łukasz Kozak (kurator muzyczny wydarzenia)

Data emisji: 5.03.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jestem". Jezus i Piłat rozmawiają o biblijnych królach

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 14:41
Twórcy "Biblii Audio" na zamówienie Festiwalu Nowe Epifanie, którego Polskie Radio jest partnerem, a Dwójka patronem medialnym, stworzyli spektakl, w którym skupiają się na rozważaniach nad losami biblijnych królów.
rozwiń zwiń