Polskie Radio
Section05
Paweł Dobrowolski

"Czemu jesteście zmieszani?". Dyrektor 15. Festiwalu Nowe Epifanie: bogaty i wielobarwny program

"Czemu jesteście zmieszani?" - pod takim hasłem w najbliższą środę (14 lutego) w Warszawie rozpocznie się 15. Festiwal Nowe Epifanie. Tematyka prezentowanych spektakli, filmów i koncertów ogniskować się będzie wokół spraw trudnych: chorób, cierpienia, śmierci i żałoby, co ma przysłużyć się kontemplacji czasu Wielkiego Postu. 
Zobacz więcej na temat:  Nowe Epifanie Martyna Podolska Paweł Dobrowolski wiara Kościół Wielki Post spektakl

Marek Napiórkowski Sextet w cyklu "Jazz.PL" - między liryką a ekspresją [ZOBACZ WIDEO]

Czołowy polski gitarzysta Marek Napiórkowski wystąpił w cyklu "Jazz.PL" z zespołem, określanym mianem grupy All Stars. W sekstecie artysty znaleźli się tak renomowani przedstawiciele polskiego jazzu jak Dominik Wania, Henryk Miśkiewicz czy Adam Pierończyk. Zobacz zapis wideo koncertu!
Zobacz więcej na temat:  Marek Napiórkowski Jazz koncert Dwójka Henryk Miśkiewicz Adam Pierończyk Dominik Wania Robert Kubiszyn Paweł Dobrowolski pr poleca

Wielkopostny Festiwal Nowe Epifanie. "Zapraszamy do zanurzenia się w otchłani"

- Hasło "Otchłań przyzywa otchłań" wybraliśmy, nasłuchując też co się wydarzyło w ostatnich latach. Na myśli mam pandemię, która dotknęła nas wszystkich, wpędziła w rodzaj beznadziei i podważyła pewne fundamenty, na których opierał się nasz świat. No i oczywiście wojna, która zaczęła się rok temu i trwa nadal. Mamy wrażenie, że ta otchłań dobrze oddaje nasze nastroje w tym trudnym czasie - mówił w Dwójce Paweł Dobrowolski, dyrektor XIV Festiwalu Nowe Epifanie.
Zobacz więcej na temat:  Nowe Epifanie Wielki Post chrześcijaństwo Jakub Kukla Paweł Dobrowolski Dwójka KULTURA

Nowe Epifanie w przestrzeni sakralnej i nieco diabelskiej

- W tegorocznym programie są dwa występy Björna Schmelzera i zespołu Graindelavoix w - uwaga - Pałacu Kultury i Nauki. A biorąc pod uwagę, że oba wydarzenia obejmują muzykę sakralną, będziemy mieli do czynienia z pierwszym wykonaniem mszy polifonicznej w budynku, który kiedyś nosił imię Józefa Stalina - mówił w Dwójce kurator muzyczny festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  Wielki Post KULTURA Warszawa Paweł Siwek Paweł Dobrowolski Łukasz Kozak

Tłumy Irańczyków pożegnały Ali Akbara Rafsandżaniego

Setki tysięcy Irańczyków uczestniczyły w ostatniej drodze byłego prezydenta kraju - Ali Akbarowi Rafsandżaniemu. Przywódca zmarł w niedzielę na atak serca w wieku 82 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w stolicy państwa – Teheranie. O tym, kim był Rafsandżani i jaki wpływ wywarł na losy Iranu mówiliśmy w audycji „Gorąca Planeta”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ernest Zozuń Iran Cypr Paweł Dobrowolski Roman Herzog Teheran