X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RGG o płycie "Memento". To pamiątka po trzech ostatnich latach

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 10:58
- Powróciliśmy do naszych fascynacji muzyką Bobo Stensona. Chcieliśmy uspokoić wszystko, jeśli chodzi o brzmienie i przestrzeń. Poszliśmy bardziej w kierunku ciszy niż hałasu - mówił w Dwójce perkusista Krzysztof Gradziuk.
Audio
  • Krzysztof Gradziuk o płycie "Memento" (Poranek Dwójki)

Gość "Poranka Dwójki" podkreślił, że album jest podsumowaniem ostatniego okresu w dziejach zespołu. - Jest tu nawiązanie do naszej przygody z Tomaszem Stańko, z którym grywaliśmy jako regularny kwartet. Są tu też doświadczenie stricte improwizacyjne z Evanem Parkerem i Vernerim Pohjolą, ale też osobiste przeżycia i spotkania z muzyką.

Krzysztof Gradziuk dodał, że pozajazzowym źródłem inspiracji była m.in. twórczość Henryka Mikołaja Góreckiego oraz muzyka liturgiczna Jacka Gałuszki.

Ciekawym wątkiem rozmowy była koncepcja zespołu RGG, który funkcjonuje bez lidera. Krzysztof Gradziuk wyjaśnił, co spaja tę grupę i w jaki sposób udaje jej się zgodnie funkcjonować.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi:  Tomasz Obertyn

Gość: Krzysztof Gradziuk (perkusista)

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 8.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Makowicz: muzyka potrzebuje dużo powietrza

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:45
- Płyty winylowe mają zupełnie inny dźwięk niż digitalowe. Przede wszystkim jest tam coś, co mógłbym nazwać ciepłem. Natomiast digitalowe nagrania są za czyste. Nikt nie słucha muzyki w kompletnej ciszy. Nie mówię już nawet o koncertach, ale w domu też jest ktoś, kto oddycha, zakaszle czy kichnie. Muzyka jest synchronizowana z życiem ludzkim - mówił w Dwójce znakomity jazzman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski: to nietypowa płyta w mojej dyskografii

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 12:45
- "Szukaj w snach" to pierwszy projekt z moim udziałem, który powstał dla dzieci. Wcale jednak nie zaczęło się to wszystko od płyty - mówił w Dwójce ceniony gitarzysta jazzowy.
rozwiń zwiń