X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Historia ponadczasowa

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 11:11
- To opowieść o kondycji człowieka i potrzebach, które się nie zmieniają, a które rzeczywistość próbuje w nas zagłuszyć - mówiła w Dwójce Maria Marcinkiewicz-Górna, współtwórczyni scenicznej adaptacji słynnego filmu.
Audio
  • Rozmowa o spektaklu "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w warszawskim Och-Teatrze (Poranek Dwójki)

Historię spotkania charyzmatycznego, pełnego oddania i pasji nauczyciela oraz studentów elitarnej męskiej Akademii Weltona pamiętają zapewne wszyscy miłośnicy kina i literatury. Tym razem kultowe "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" będą mogli Państwo zobaczyć w wersji teatralnej. W warszawskim Och-Teatrze trwają ostatnie próby przed długo oczekiwaną premierą.

Odpowiedzialna za dramaturgię Maria Marcinkiewicz-Górna podkreśliła, że twórcy starali się opowiedzieć filmową historię w sposób uniwersalny. - Nie przepisujemy tego na warunki polskie. Nie przenosimy się do Stanów, lat 50. Jesteśmy po prostu w elitarnej męskiej szkole.

Grający w spektaklu Jędrzej Wielecki mówił w audycji o sztuce w kontekście własnych szkolnych doświadczeń. Goście "Poranka Dwójki" zwrócili uwagę, że "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" to doskonały punkt wyjścia do dyskusji o kondycji współczesnej szkoły.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Maria Marcinkiewicz-Górna i Jędrzej Wielecki

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bharat Rang Mahotsav. Polski teatr na festiwalu w Indiach

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:00
- Było dla nas wielkim zaskoczeniem, że oglądając "Zemstę" publiczność w Indiach reaguje dokładnie tak samo, jak polscy widzowie. Wcześniej odczytano streszczenie sztuki i publiczność znała jej treść. Oczywiście istniała bariera językowa, ale odbierano emocje wyrażone grą aktorską - mówił w Dwójce Piotr Adam Półtorak, dyrektor teatru z Białegostoku.
rozwiń zwiń