X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bharat Rang Mahotsav. Polski teatr na festiwalu w Indiach

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:00
- Było dla nas wielkim zaskoczeniem, że oglądając "Zemstę" publiczność w Indiach reaguje dokładnie tak samo, jak polscy widzowie. Wcześniej odczytano streszczenie sztuki i publiczność znała jej treść. Oczywiście istniała bariera językowa, ale odbierano emocje wyrażone grą aktorską - mówił w Dwójce Piotr Adam Półtorak, dyrektor teatru z Białegostoku.
Audio
  • Rozmowa o udziale Teatru Dramtycznego z Białegostoku w festiwalu w Indiach (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mat. promocyjne

W audycji rozmawialiśmy o udziale Teatru Dramtycznego im. Aleksandra Węgierki w największym festiwalu teatralnym w Indiach. Polscy artyści prezentowali w tym roku "Zemstę" Aleksandra Fredry w New Delhi i w Dibrugarze (Assam).

- Kultura Indii jest dla nas oczywiście całkowicie odmienna, egzotyczna. Tam przeważa teatr formy i znacznie różni się od teatru europejskiego, ale między obiema wizjami spektakli scenicznych jest możliwy dialog. Wprowadzanie nowych, obcych elementów bardzo uatrakcyjnia przedstawienia - powiedział Piotr Adam Półtorak.

Opowieść o doznaniach polskich twórców w kontakcie z indyjską publicznością uzupełniła w audycji refleksja Amal Alany, wieloletniej rektor National School of Drama  (organizatora Festiwalu Mahotsav) na temat obecności polskiego teatru w Indiach.

Jak wielki wpływ na indyjski teatr wywarł Jerzy Grotowski? Czy polski teatr jest dla indyjskich aktorów egzotyczny? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Krzysztof Renik

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 15.00

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blecharz: o zbrodni w Rechnitz nie da się opowiedzieć słowami

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 11:00
- Wykorzystujemy sztuczną operową formę, żeby powyciągać z języka Elfriede Jelinek więcej znaczeń i go jeszcze odczłowieczyć - o spektaklu "Rechnitz. Opera - Anioł Zagłady" opowiadali w Dwójce kompozytor Wojciech Blecharz i reżyserka Katarzyna Kalwat.
rozwiń zwiń