X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Czarnik: "Schyłek dnia" jest prequelem "Syna Szawła"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 09:00
- To, co się wydarzyło w 1913 roku i później, kiedy Węgry utraciły 3/4 terytorium, miało wpływ na to, że naziści dogadywali się z Węgrami w czasie II wojny - mówił w Dwójce aktor, który wystąpił w nowym filmie László Nemesa.
Audio
  • Marcin Czarnik o filmie "Schyłek dnia" (Poranek Dwójki)

Film "Schyłek dnia" jest opowieścią o cywilizacji stojącej na rozdrożu. W samym sercu Europy, w szczytowym momencie postępu i technologicznego rozwoju, osobista historia młodej kobiety staje się odzwierciedleniem procesów, których efektem są narodziny XX wieku. 

Marcin Czarnik wyjaśnił, że akcja filmu jest zapowiedzią wydarzeń przedstawionych w "Synie Szawła", w którym László Nemes opowiadał o koszmarze obozów koncentracyjnych. - Fabuła "Schyłku dnia" jest osnuta wokół 30-lecia istnienia budapesztańskiego zakładu kapeluszniczego, który kiedyś należał do rodziny głównej bohaterki. Te 30 lat nawiązuje do czasu, kiedy trwało węgierskie prosperity, czyli po unii z Austrią w roku 1867. Początek XX wieku to okres, kiedy Budapeszt tętnił życiem.

Marcin Czernik mówił w audycji o metaforyce "Schyłku dnia" oraz swojej roli ("gdy jestem na ekranie, spokojny świat dostaje kopa"). Aktor opowiedział o początkach współpracy z László Nemesem przy filmie "Syn Szawła" oraz wspominał swoje dzieciństwo w Oświęcimiu ("teren obozu koncentracyjnego to dla mnie był plac zabaw").

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Marcin Czarnik (aktor)

Data emisji: 2.04.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał wyemitowano w audycji Poranek Dwójki.

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mundruczó: to film w stylu Hollywood i "Piekła" Boscha

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 17:00
- Nie użyłem hollywoodzkiej narracji po to, by dostarczyć widzom prostą rozrywkę, ale by zmusić ich do refleksji nad światem, w którym żyją - mówił w Dwójce węgierski reżyser. Jego nowy film "Księżyc Jowisza" wchodzi do polskich kin. 
rozwiń zwiń