X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polska Pomaga". Muzycy i melomani otwierają serca dla Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 10:00
- Polska Orkiestra Królewska organizuje na ten koncert swoje najlepsze siły. Wierzymy, że muzyka ma tę siłę, by poruszyć ludzi i skłonić ich do pomocy - mówił w Dwójce Jacek Urbaniak, autor programu niedzielnego (28.04) koncertu charytatywnego, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Wenezuelczyków.
Audio
  • Robert Kazimierski i Jacek Urbaniak o koncercie "Polska Pomaga" dla Wenezueli (Poranek Dwójki)

Wenezuelę trawi największy konflikt w dziejach tego kraju. Z jego powodu kraj opuściło już prawie trzy i pół miliona ludzi. Ci, którzy zostali, mają problemy ze zdobyciem pożywienia, lekarstw, o czym opowiadał w "Poranku Dwójki" Robert Kazimierski, szef Centrum Medialnego Caritas Polska: - Sytuacja w Wenezueli jest krytyczna. Jako ludzie i chrześcijanie musimy zareagować.

Robert Kazimierski dodał, że Polacy chętnie angażują się w pomoc potrzebującym mieszkańcom z innych krajów, ponieważ sami taką pomoc otrzymali w czasach PRL. Podczas koncertu kolęd w ramach akcji "Polska Pomaga" udało się zebrać prawie milion złotych z SMS-ów dla trawionej wojną domową Syrii.

Koncert dla Wenezueli odbędzie się 28 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, tzw. II Niedzielę Wielkanocną. W repertuarze znajdą się zarówno tradycyjne polskie pieśni z różnych epok, jak i arcydzieła światowej literatury muzycznej. O czym opowiadał w audycji Jacek Urbaniak. - Zastanawiałem się jak dobrać program, by zaspokoić wykwintnych melomanów i szeroką publiczność Telewizji Polskiej. Ostatecznie koncert będzie złożony z czterech filarów.

Koncert charytatywny "Polska Pomaga" Wenezueli. Transmisja >>>

Najstarszą kompozycją jest Alleluja Mikołaja z Radomia, pamiętające czasy króla Władysława Jagiełły. Niewiele młodsze są pieśni wykonywane po dziś dzień: Chrystus zmartwychwstań jest oraz Wesoły nam dzień dziś nastał. Wyraziste przesłanie niosą pieśni śpiewane przez wiernych w polskich kościołach: Nie zna śmierci Pan żywota, Zwycięzca śmierci i Otrzyjcie łzy. W programie znalazła się też muzyka z Południowej Ameryki z okresu baroku.

W koncercie nie zabraknie również najwspanialszych dzieł europejskiego baroku związanych z tym najważniejszym dla chrześcijan świętem. Zabrzmią fragmenty Glorii A. Vivaldiego oraz Exsultate jubilate Mozarta, zaś zwieńczeniem wieczoru będą dwie części Mesjasza G. F. Haendla. 

Na scenie Teatru Królewskiego w Łazienkach zagrają znakomici soliści i Zespół Wokalny Polskiej Opery Królewskiej oraz Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki. Podczas koncertu gościnnie wystąpi syryjski śpiewak i kompozytor – Wassim Ibrahim, a także Robert Siwak – znawca muzyki Orientu i dawnych instrumentów perkusyjnych. Podczas koncertu zostaną wręczone dwa wyróżnienia Caritas Polska dla osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla niesienia pomocy ofiarom konfliktów. Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

"Polska Pomaga" >>>

Pomóc Wenezueli można wysyłając SMS o treści PolskaPomaga – pisane razem - pod numer 72052. Koszt 2, 46 z VAT.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Robert Kazimierski, szef Centrum Medialnego Caritas Polska, Jacek Urbaniak (oboista, znawca muzyki dawnej)

Data emisji: 25.04.2019

Godzina emisji: 8.30

bch/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska Pomaga". Z pomocą ofiarom humanitarnego kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 13:32
W audycji zaprosimy Państwa na koncert charytatywny dla Wenezueli - "Polska Pomaga". Z powodu trwającego najpoważniejszego w historii tego kraju konfliktu, Wenezuelę opuściło już prawie trzy i pół miliona ludzi.
rozwiń zwiń