X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Opalski: teatr radia jest sztuką skracania

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 10:00
- Sztuka "Suflerka" w oryginale miała trwać około 2 godzin. Na potrzeby słuchowiska musiałem się zmieścić w 45 minutach - mówił w Dwójce reżyser, który uczestniczył w XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".
Audio
  • Józef Opalski o słuchowiskach "Pod stopami niebo i nad głową niebo" i "Suflerka" (Poranek Dwójki)
Józef Opalski
Józef OpalskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

dwa teatry 2019 1200.jpg
Dwa Teatry 2019 - serwis specjalny

Józef Opalski mówił o prezentowanych na festiwalu słuchowiskach "Pod stopami niebo i nad głową niebo" i "Suflerka". Ta ostatnia sztuka została napisana przez poetkę Ewę Lipską dla aktorki Anny Polony. - Panie bardzo się przyjaźnią, Ewa twierdzi, że nikt nie czyta jej wierszy jak Anna Polony - mówił w Dwójce reżyser.

Józef Opalski podkreślił, że "Suflerka" to opowieść o kobiecie, która poświęciła swoje życie prywatne dla teatru, ale też o sile słowa. - Niestety ze słowem jest coraz gorzej. Braki w dykcji sprawiają, że coraz trudniej mu wybrzmieć.

Gość "Poranka Dwójki" mówił też o pracy nad słuchowiskiem "Pod stopami niebo i nad głową niebo", poświęconej Ewie Lipskiej, ale też o swojej przyjaźni z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim ("w Neapolu był traktowany jak persona non grata").

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Józef Opalski (reżyser)

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal "Dwa Teatry – Sopot 2019" w radiowej Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 15:00
XIX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" odbywa się w dniach 24-27 maja w Sopocie. Program 2 Polskiego Radia zaprosił z tej okazji na premierowe słuchowisko, rozmowy z organizatorami wydarzenia, z aktorami, a także na relacje z tego wielkiego święta radiowego i telewizyjnego teatru.
rozwiń zwiń