X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Atlas". Surrealistyczna komedia o szpitalu psychiatrycznym

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 12:21
- Kiedyś podczas zajęć z psychiatrii zobaczyłem pacjenta, który stał się pierwowzorem tytułowego Atlasa - mówił w Dwójce Maciej Kawalski, scenarzysta i reżyser filmu docenianego na międzynarodowych festiwalach.
Audio
  • Maciej Kawalski o filmie "Atlas" (Poranek Dwójki)
Tomasz Kot w filmie Atlas
Tomasz Kot w filmie "Atlas"Foto: kadr z trailera filmu

Bohaterem filmu jest tajemniczy pacjent (w tej roli Tomasz Kot), który nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem "Atlas" nie wiadomo o nim nic. Maciej Kawalski zdradził w "Poranku Dwójki", że na pomysł tej postaci wpadł podczas swoich studiów medycznych. - Podczas zajęć widziałem człowieka w katatonii. Nie było z nim kontaktu werbalnego i wzrokowego. Dookoła niego zaczynały kwitnąć plotki tłumaczące jego historię, co wynika z tego, że jako ludzie nie pozwalamy kartkom, żeby były białe, musimy je czymś zapełnić - wyjaśniał reżyser.

Film "Atlas" zdobył ostatnio Pierwszą Nagrodę (Tancerza) na zakończonym 15 czerwca 47. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Huesca (First Prize International Danzante).

Maciej Kawalski mówił w audycji o planach związanych promocją swego dzieła (film bierze udział m.in. w oscarowym wyścigu). Reżyser opowiedział też o współpracy ze Studiem Munka, dzięki któremu powstał "Atlas". Gość "Poranka Dwójki" wyjaśnił ponadto, dlaczego porzucił karierę lekarza na rzecz planu filmowego.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Maciej Kawalski (reżyser i scenarzysta)

Data emisji: 25.06.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Zobacz więcej na temat: FILM KULTURA Paweł Siwek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reżyser filmu "Wilkołak": bardzo lubię kino gatunkowe

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 12:53
- Zastanawiałem się, dlaczego jedne gatunki sprawdzają się w Polsce i Europie lepiej, jak na przykład komedia romantyczna, a inne mniej, jak na przykład horror. Pomyślałem, że paradoksalnie jest to kwestia realizmu. Trudno nam uwierzyć w potwory z amerykańskich filmów, jak wilkołaki czy atak obcych. Dla nas takim potworem jest styk człowieka i historii - mówił Adrian Panek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krew Boga". Bartosz Konopka: ten film był dla mnie katalizatorem

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 13:30
- Ten film najpierw bardzo utrudnił mi życie, był takim krzyżem, który trzeba dźwigać, ale potem pomógł mi wyjść z wielu rzeczy, które przerabiałem w życiu, pomógł mi w przemianie - mówił w Dwójce reżyser "Krwi Boga".
rozwiń zwiń