X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dama z gronostajem. Niezwykła kobieta z obrazu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 14:37
Gościem "Poranka Dwójki" będzie najważniejsza "damolożka" w Polsce, historyk sztuki od lat współpracująca z Muzeum Narodowym w Krakowie - Katarzyna Bik. Porozmawiamy o jej najnowszej książce "Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem". Jest to pierwsza publikacja całościowo przedstawiająca historię najcenniejszego dzieła w zbiorach Polski. 
Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem Katarzyna Bik
"Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem" Katarzyna BikFoto: Mat. prasowe

Ta książka to nie tylko opowieść o wyjątkowej kobiecie z obrazu. To również historia jednego z najbardziej pożądanych dzieł sztuki na świecie, a jego dzieje nierozerwalnie splecione są z Polską, o czym porozmawiamy z Katarzyną Bik o godzinie 8.30.

Po godzinie 9.30 w studiu Dwójki gościć będziemy Michała Sławeckiego. Kontratenor wraz z jazzową wokalistką oraz z pianistą Nikolą Kołodziejczykiem na Festiwalu Leszno Barok Plus przedstawią specjalny projekt "Haendel XXI". Przed nami zderzenie świata opery, muzyki jazzowej i ludowej. Ma być to swoistego rodzaju odwołanie do twórczości Haendla, który sam dokonywał syntezy wielu gatunków. Dobór utworów muzycznych ma na celu funkcję ilustracyjną "opowieści miłosnej" przedstawionej poprzez zróżnicowane, następujące po sobie arie z różnych oper Haendla.

Ponadto w audycji:

  • w cyklu "za kulisami" zajrzymy na Festiwal Chopin i jego Europa;
  • przedstawimy relację z festiwalu w Krzyżowej;
  • "Ostatni pociąg do Warszawy" - obraz Łodzi widzianej z perspektywy młodych artystów oraz głos w dyskusji o miejscu sztuki w nowoczesnym i zmieniającym się mieście.

Nie zabraknie również stałych elementów: "Pocztówki z wakacji" oraz "Płyty tygodnia".

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (26.08) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/bch

Zobacz więcej na temat: Leonardo da Vinci książki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojna z bliska. Opowieści reporterów

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 14:52
W "Poranku Dwójki" zapraszamy na spotkanie z Honoratą Zapaśnik, autorką publikacji "Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali​".
rozwiń zwiń