X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Disco polo w przestrzeniach muzeum

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 09:00
W sobotnim "Poranku Dwójki"... "Disco Relaks" w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Wystawa "Disco Relaks" opowiada o czasach przełomu, korzeniach muzyki chodnikowej i odrzuceniu jej przez część społeczeństwa.
Audio
  • Relacja z WOMEX World Music Expo, czyli 19.Targów Muzyki Świata w Tampere w Finlandii (Dwójka/Poranek Dwójki)
  • Rafał Bałaś, koordynator, opowiadał o III Święcie Pieśni, czyli przeglądzie im. Zofii i Józefy Sordyl. (Dwójka/Poranek Dwójki)
  • Anna Tesluk, Anna Pawluczuk, Julita Charytoniuk opowiadały o spotkaniu z wokalną tradycją południowo-wschodniej Białostocczyzny w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej. (Dwójka/Poranek Dwójki)
  • Anna Grunwald oraz Monika Borys zapraszały na wystawę "Disco Relaks" w Państwowym Muzeum Etnograficznym. (Dwójka/Poranek Dwójki)
Disco Relaks - plakat wystawy
"Disco Relaks" - plakat wystawyFoto: materiały promocyjne

Discopolowa twórczość splata się z marzeniami Polaków o wolności i materialnym sukcesie oraz jest objawem demokratyzacji sfery kulturalnej w latach 90. Wystawa pokazuje, że to żywa materia, która wciąż oddziałuje na społeczeństwo. Bogaty materiał wizualny z lat 90. uzupełniają na wystawie obiekty z kolekcji Państwowego Muzeum Etnograficznego - obrazy i rzeźby twórców nurtu naiwnego, bądź nawiązujących do tego stylu. Co wspólnego mają piosenki Janusza Laskowskiego z obrazami Teofila Ociepki? O tym opowiadali zaproszeni Goście Poranka - Anna Grunwald oraz Monika Borys.

- Dla nas było to fantastyczne odkrycie, że chcemy robić wystawę o takim zjawisku społecznym. Budzi to ogromne emocje i jest bardzo angażujące. Można przejrzeć w tym wszystkie podziały i konflikty społeczne; obecne i te z lat 90 – mówiła o wystawie Anna Grunwald.

Poza tym w folkowym Poranku Dwójki:

  • zabawa z Płytą Poranka; do zdobycia był album “Wołosi i Lasonowie” zespołu Vołosi - zwycięzców “Nowej Tradycji” z 2010 roku;
  • relacja z 19. WOMEX World Music Expo, czyli 19.Targów Muzyki Świata, które tym razem odbywają się w Tampere w Finlandii;
  • połączyliśmy się telefonicznie z Łodygowicami, gdzie trwa III Święto Pieśni, czyli przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl. O szczegółach opowiadał koordynator wydarzenia, Rafał Balaś;
  • w “Cudowytwórcach” przenieśliśmy się do Skierniewic, gdzie zajrzeliśmy do pracowni rzeźbiarki Elżbiety Świderek, córki rzeźbiarza Mieczysława Żeglińskiego;
  •  Ponadto, gościliśmy śpiewaczki ze wsi Gorodzisko koło Narwii: Annę Tesluk i Annę Pawluczuk oraz Julitę Charytoniuk, które zaprosiły na odbywające się w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej spotkanie z wokalną tradycją południowo-wschodniej Białostocczyzny.

Podczas sobotniego porannego spotkania nie zabrakło naszych innych stałych propozycji: “Historii Polskiego Folku”, “Pięciu minut nad Biblią”, a także przeglądu prasy i tygodników.

Nasz adres: poranekdwojki@polskieradio.pl

Zachęcamy do odsłuchania podcastów audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Anna Grunwald, Monika Borys, Anna Tesluk, Anna Pawluczuk, Julita Charytoniuk, Rafał Balaś.

Data emisji: 26.10.2019

Godzina emisji: 8.10, 8.35, 9.10, 9.25

gs

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Disco, disco, ponad wszystko

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 09:03
Już za chwilę w warszawskim Muzeum Etnograficznym rusza wystawa „Disco Relaks”, poświęcona polskiej popkulturze i mitom lat dziewięćdziesiątych przez pryzmat disco polo.
rozwiń zwiń