X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ukryta gra". Gwiazdorski thriller z szachami w tle

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 13:16
- Widzimy tu pojedynek szachowy, który umiejscowiliśmy w Pałacu Kultury i Nauki w latach 60., w czasie kryzysu kubańskiego, w najgroźniejszym momencie zimniej wojny – opowiadał Łukasz Kośmicki o fabule reżyserowanego przez siebie filmu "Ukryta gra", którego premiera w Polsce odbędzie się 8 listopada.
Audio
  • Rozmowa wokół filmu "Ukryta gra" (Poranek Dwójki)

robert więckiewicz ukryta gra 1200.jpg
"Ukryta gra". Robert Więckiewicz: warszawska Praga udaje tu Nowy Jork

"Ukryta gra" to pełen napięcia thriller szpiegowski obejmujący czasy zimnej wojny (autorem scenografii jest Allan Starski, a za kamera stanął Paweł Edelman). Amerykańskie służby bezpieczeństwa porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi. Międzynarodowy turniej w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazuje się jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej gry, w której stawką jest uratowanie ludzkości przed zagładą nuklearną.

Jak Łukasz Kośmicki wspomina tragicznie przerwaną współpracę z producentem Piotrem Woźniakiem-Starakiem? Jaki swoisty przypadek sprawił, że w filmie zobaczymy Billa Pullmana? W rozmowie również o tworzonych przez Łukasza Kośmickiego serialach czy o polskim rynku serialowym. 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Łukasz Kośmicki (reżyser, scenarzysta)

Data emisji: 6.11.2019

Godzina emisji: 9.30

jp/bch


Zobacz więcej na temat: Paweł Siwek FILM KULTURA

Czytaj także

Dominika Ostałowska: kończyłam studia w czasach przedtabloidowych

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 12:27
- Na pewno było inaczej niż dziś. Wiele rzeczy wspominam bardzo pozytywnie, m.in. to, że nie było tego tabloidowego sposobu opowiadania o ludziach i aktorach. Nie było tych wszystkich portali, w ogóle nie było internetu - mówiła w Dwójce ceniona aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Dyblik: w "Malowanym ptaku" mogłem wyłączyć swą inteligencję

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 09:00
- Nie demonizowałbym mojego wkładu w ten film, choć mój wątek i postać oceniam dobrze. Nie jest to jednak moją zasługą - mówił w Dwójce aktor, który wystąpił w obrazie Václava Marhoula, nakręconym na podstawie głośnej powieści Jerzego Kosińskiego.
rozwiń zwiń