Ucieczka w naturę z Dominiką Kluźniak

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 11:58
W audycji "Poranek Dwójki" spotkamy się z aktorką związaną m.in. z Teatrem Narodowym i Teatrem Polskiego Radia. Tym razem Dominika Kluźniak nie będzie opowiadać o roli, ale o swojej książce pt. "Miejsce".
Dominika Kluźniak
Dominika KluźniakFoto: Piotr Piorun

Ułożyć sobie życie z dala od cywilizacji, poza społeczeństwem jest zadaniem, którego trzeba się nauczyć. A przede wszystkim trzeba nauczyć się samotności, bo tęsknota za drugim człowiekiem jest trudna do zniesienia. Takie refleksje niesie książka "Miejsce".

W książce Dominika Kluźniak opisuje tę naukę egzystencji z dala od ludzi. Mijające pory roku i czas uczą bohatera - M. - życia w harmonii z samym sobą, z naturą i minimalizują jego materialne potrzeby. Ostatecznie, po wielu latach i przejściach, M. decyduje się na to, aby jedynymi towarzyszami rozmów byli Pies, ławka przed domem oraz on sam.

A nam w poniedziałkowym "Poranku Dwójki" o godz. 8.30 towarzyszyć będzie Dominika Kluźniak (transmisja wideo).

Z kolei o godz. 9.30 porozmawiamy o tym, co najlepsze. W studiu pojawi się Rafał Mohr, którego wkrótce zobaczymy w monodramie "Wszystko, co najlepsze". Akcja sztuki opowiada o chłopcu, który, żeby pomóc cierpiącej na depresję matce, tworzy razem z publicznością listę rzeczy, dla których warto żyć (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • wirtualny spacerownik przygotowany z okazji 30. rocznicy premiery "Dekalogu" K.Kieślowskiego;
  • zapowiedź uroczystości nominacji do Złotych Globów;
  • reżyser Andrzej Titkow wspominać będzie aktorkę Irenę Laskowską.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w poniedziałek (9.12) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch

Zobacz więcej na temat: Dominika Kluźniak
Czytaj także

Dominika Kluźniak. Pippi, hip-hop i klasyka

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 20:00
- Nieprzypadkowo propozycja zagrania Pippi pojawiła się wtedy, kiedy urodziłam dziecko - opowiadała Dominika Kluźniak o jednej ze swoich najsłynniejszych ról.
rozwiń zwiń