X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 08:30
- To był okres, kiedy architektura była ściśle związana z przemianami politycznymi. Można to powiedzieć o każdej epoce, ale w drugiej połowie XX wieku widać to szczególnie dobrze. I to jest wspólne dla tych czterech krajów - mówiła w Dwójce Anna Cymer, kuratorka wystawy, przedstawiającej przemiany w architekturze w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.
Audio
  • Anna Cymer o wystawie "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989" (Poranek Dwójki)

Ekspozycja "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989" ukazuje przemiany architektury w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Skupia się przede wszystkim na analogiach w przeszłości tych państw. Pokazuje również współczesny stan cennych budynków i ich status prawny, rodząc dyskusję na temat bliskiej przyszłości - krytycznie zagrożonego dziedzictwa kulturowego późnego modernizmu. - To nie jest wystawa o historii architektury, tylko o tym, jak to dziedzictwo funkcjonuje w dzisiejszych czasach - podkreślała Anna Cymer.

Jak dziś powinniśmy podchodzić do architektury z lat 1945-1989? Czy możemy oceniać ją z perspektywy politycznej tamtych czasów? O tym w nagraniu audycji.

Wystawę można oglądać w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak do 23 lutego 2020 roku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Anna Cymer (kuratorka wystawy "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989")

Data emisji: 13.12.2019

Godzina emisji: 8.30

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beksiński od fotografii do rzeczywistości wirtualnej

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 08:00
Gościem audycji była Ewa Barycka, kuratorka wystawy prac Zdzisława Beksińskiego przygotowanej w warszawskim Centrum Praskim Koneser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Krakowa do Katowic. Pięć spojrzeń na polską architekturę

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 10:00
- W ramach tego projektu będziemy się zastanawiać, co to znaczy "polska architektura" i czy jest coś takiego, jak styl narodowy - o cyklu wydarzeń zatytułowanych "Tożsamość. 100 lat polskiej architektury" mówiła w Dwójce Katarzyna Domagalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 18:17
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury to pięć wystaw w pięciu miastach Polski, z których każda przygląda się innemu fenomenowi architektonicznemu po 1918 roku. Opowiadamy o budynkach i przestrzeniach oraz twórcach, którzy wpłynęli na kształt przestrzeni miejskich po odzyskaniu niepodległości. Zadajemy przy tym pytania o społeczną tożsamość i zmianę, ale także o rolę architektów i urbanistów w naszym codziennym życiu. W jaki sposób ich działalność przyczynia się do budowy polskiego krajobrazu kulturowego oraz tożsamości miejsc, które zamieszkujemy?
rozwiń zwiń