Jeszcze prawdziwsze polskie techno

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 10:00
- Pozostały te same utwory, zawarłem w nich parę cytatów, w których próbujemy dziwacznie przeskoczyć ze stylistyki techno w stylistykę ludową i wrócić znów do techno - tak Michał Fetler mówił o sesji nagraniowej projektu "Prawdziwie polskie techno", powstałego na zamówienie RCKL.
Audio
  • Relacja z sesji nagraniowej projektu "Prawdziwie polskie techno" (Dwójka/Poranek Dwójki)
Muzycy nagrywający repertuar projektu Prawdziwe polskie techno
Muzycy nagrywający repertuar projektu "Prawdziwe polskie techno" Foto: Grzegorz Śledź PR

- Pomysł eksperymentalnego projektu na instrumenty dęte i elektronikę chodził mi po głowie na długo, zanim pojawiła się propozycja RCKL. Postanowiłem gotowe pomysły połączyć w jedną całość. Krótki czas realizacji ma swoje zalety - mobilizację psychiczną i fizyczną. Nierzadko projekt, na który jest mało czasu, wychodzi znacznie lepiej niż taki, nad którym można siedzieć pół roku - mówił w kwietni Michał Fetler, opisując kulisy pracy nad projektem "Prawdziwie polskie techno".

Fanfara Awantura  nagrywa w studiu S-3 "Prawdziwie Polskie Techno". Fanfara Awantura nagrywa w studiu S-3 "Prawdziwie polskie techno". fot. Grzegorz Śledź

Powstał on na zamówienie Radiowego Centrum Kultury Ludowej z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia, wykonany został 1 kwietnia w trakcie urodzinowego koncertu. W ciągu ostatnich kilku dni materiał ten w dopracowanej i rozszerzonej wersji został zarejestrowany i niedługo znajdzie się na płycie.

- Dziewięć osób, łącznie dwadzieścia dwa instrumenty. Będzie gęsto - komentował lider zespołu, który nagrał "prawdziwie polskie" technoinspiracje. Co jest ich podstawą, jeśli chodzi o muzykę? - Muzyka orkiestr dętych - odpowiada bez wahania Michał Fetler - którą dawno nikt się nie zajmował.

***

Przygotowała: Aleksandra Tykarska

Goście: Piotr Mełech (klarnecista), Michał Fetler (saksofonista), Asia Glubiak (perkusistka)

Data emisji: 21.12.2019

Godzina emisji: 9.20

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

at

Czytaj także

Muzyka na prawdziwie polskie urodziny

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 15:00
- Miałem miesiąc na wymyślenie, napisanie projektu, edycję materiałów nutowych i przygotowanie zespołu. Liczyła się skuteczność i pomysły bardzo szybko złączyły się w jedną całość - mówił twórca projektu Fanfara Awantura, Michał Fetler.
rozwiń zwiń