X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Everest zimą. Leszek Cichy: na szczycie byliśmy o 14.25

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 13:04
- Jadąc na tę wyprawę mieliśmy świadomość, że szanse wejścia na szczyt nie są za duże - wspominał w Dwójce Leszek Cichy, który 40 lat temu wraz z Krzysztofem Wielickim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest.
Audio
  • Z himalaistą Leszkiem Cichym rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

"Gdyby to nie był Everest, tobyśmy chyba nie weszli" - to słynne zdanie wypowiedział Leszek Cichy 17 lutego 1980 roku, gdy wraz z Krzysztofem Wielickim stanęli zimą na szczycie ośmiotysięcznika. Do tego zdania nawiązuje tytuł ukazującej się 15 stycznia książki, która opisuje ten szczególny wyczyn.

- Dziennikarze pytali Andrzeja Zawadę, kierownika wyprawy, dlaczego od razu ten najwyższy szczyt. Mówił: szanse wejścia zimą na ośmiotysięcznik są minimalne. Jak nie wejdziemy, przynajmniej niech napiszą, że nie weszliśmy na najwyższy - opowiadał w Dwójce Leszek Cichy.

W rozmowie również o skomplikowanych dziejach polskiego himalaizmu ("na początku lat 70. w Himalajach znalazły się równocześnie trzy pokolenia Polaków") czy o przygotowaniach do historycznej wyprawy. Nie zabrakło wspomnień z samego wejścia na Górę Gór. - Na szczycie byliśmy 14.25 czasu miejscowego. Zaczęliśmy schodzić pięć po trzeciej...


Okładka książki Okładka książki. Mat. prom.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Leszek Cichy (alpinista, himalaista, geodeta, przedsiębiorca)

Data emisji: 13.01.2020

Godzina emisji: 8.30 

Zobacz więcej na temat: Paweł Siwek Himalaje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Leśkiewicz: Przystanek Historia to cyfrowe miejsce spotkań z historią

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 09:08
- Nieprzypadkowo nazwa portalu nawiązuje do stacjonarnych miejsc spotkań i aktywności Instytutu Pamięci Narodowej. Budujemy markę pod nazwą Przystanek Historia, a od pewnego czasu obserwowaliśmy, że istnieje potrzeba udostępnienia szerszemu gronu odbiorców treści historycznych - mówił w Dwójce redaktor naczelny portalu przystanekhistoria.pl.
rozwiń zwiń