X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tata ciągle wnosi w życie ludzi pozytywne emocje"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 10:00
- Jest z nami na tych koncertach! We wszystkich miastach, które odwiedziliśmy, przekonywaliśmy się, że warto to robić - mówiła w "Poranku Dwójki" Katarzyna Wodecka-Stubbs, córka zmarłego artysty i patrona festiwalu Wodecki Twist.
Audio
  • Katarzyna Wodecka-Stubbs o festiwalu Wodecki Twist i swoim tacie (Poranek Dwójki)
Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku.
Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Zbigniewa Wodeckiego wiele pokoleń Polaków kojarzyło inaczej, dla wszystkich był jednak wzorem wspaniałego artysty. Na przestrzeni kilku dekad, od debiutu fonograficznego w 1976, stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na polskiej scenie muzycznej.

Hołd mistrzowi z twistem

- Tata był połączeniem klasyki i tego, co było muzyką rozrywkową w najlepszym tego słowa znaczeniu - mówiła o fenomenie Wodeckiego córka artysty. - Wybrał w pewnym momencie estradę i tam przeniósł też tę klasę, która towarzyszyła mu w szkole muzycznej, gdzie uczył się muzyki klasycznej. W jego piosenkach jest lekkość i duża jakość kompozytorska. No i nie zapominajmy o tekstach! - podkreśliła Katarzyna Wodecka-Stubbs, za przykład podając te, które w latach 70. i 80. tworzyła plejada polskich autorów.

Niespotykane, piękne teksty i aranżacje przyciągają do muzyki Zbigniewa Wodeckiego pokolenia wokalistów i muzyków. Kuba Badach, Alicja Majewska, Anna Rusowicz - to kilkoro z tych, którzy hołd muzyce Wodeckiego składają, biorąc udział w festiwalu Wodecki Twist.

Ponadczasowa klasa

- Ludzie szaleją, wzruszają się, płaczą, cieszą - mówiła o koncertach festiwalu córka artysty, organizatorka wydarzenia. - Nasi artyści też są zawsze bardzo wzruszeni, cudownie interpretują muzykę, ale i słuchają tych utworów po swojemu. A poprzez zdjęcia czy filmy tata cały czas współtworzy z nami całość tego festiwalu. Łączy kilka pokoleń artystów, wniósł tyle pozytywnych emocji do życia ludzi i wydaje mi się, że nadal wnosi. 

Festiwal Wodecki Twist w roku 2020 będzie mieć wymiar szczególny, 22 maja przypadnie bowiem trzecia rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego, który w tym roku kończyłby 70 lat. - Planujemy bogaty rok, jeśli chodzi o przeróżne wydarzenia. Przygotowujemy m.in. miejsce, które będzie można nazwać imieniem taty - zapowiedziała Katarzyna Wodecka-Stubbs.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Katarzyna Wodecka-Stubbs

Data emisji: 13.01.2020

Godzina emisji 9.30

at/am

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Wodecki MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Wodecki: lżej się żyje, gdy zacznie się od Bacha

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 17:00
W jednym ze swoich przebojów Zbigniew Wodecki radzi, by dzień zaczynać od Bacha. W 2015 r. w rozmowie z Jerzym Kisielewskim muzyk przyznał jednak, że kompozytor ten może na początku sprawiać pewne kłopoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodecki, Vetulani, Sienkiewicz. Poranek pełen zadumy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 16:30
W audycji dużo miejsca poświęcimy tym, którzy w tym roku od nas odeszli. Wspomnimy m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Jerzego Vetulaniego oraz Krystynę Sienkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Wodecki na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 08:25
- Przy odkopywaniu przeróżnych zapisów nagrań taty okazało się, że jazzu było w jego życiu bardzo dużo. Nie tylko Piwnica pod Baranami czy różnego rodzaju festiwale jazzowe – mówiła w Dwójce Katarzyna Wodecka-Stubbs.
rozwiń zwiń