Nieustraszony Don Kichot na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 12:00
Gościem "Poranka Dwójki" był aktor Modest Ruciński, odtwórca tytułowej ról w inscenizacji powieści Miguela de Cervantesa w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Audio
  • Modest Ruciński o spektaklu "Człowiek z La Manchy" (Poranek Dwójki)

W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o ponadczasowej opowieści oraz sile słowa, które przemienia marzenia w rzeczywistość – o "Człowieku z La Manchy". W historii o nieustraszonym Don Kichocie sprawy głębokie i dotkliwe stykają się z rubasznością i dowcipem, a czułość przeplata się z brutalnością. "Człowiek z La Manchy" to pełen rozmachu musical zainspirowany powieścią Miguela de Cervantesa. Nie zabraknie w nim historii miłosnej, wartkich dialogów i dużej dawki humoru.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Modest Ruciński (aktor)

Data emisji: 30.01.2020

Godzina emisji: 8.30

am

Czytaj także

Teatr i dystans do polityki. Andrzej Mastalerz o "Naprzód, Freedonio"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 09:17
- Jednym z powodów, dla których postanowiłem się za to wziąć, była chęć namówienia publiczności do tego, żeby spojrzeli na świat wielkiej polityki z pewnym dystansem - tłumaczył w Dwójce Andrzej Mastalerz, opowiadając o wyreżyserowanej przez siebie sztuce Rogera Mortimera "Naprzód, Freedonio" w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niebezpieczna gra". Kryminalne wyzwania Mirosława Zbrojewicza

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 14:00
Gościem "Poranka Dwójki" był aktor, który w duecie z Marią Seweryn występuje w spektaklu "Niebezpieczna gra" Richarda Stockwella w Mazowieckim Instytucie Kultury.
rozwiń zwiń